koncern volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti škoda auto | Autoservis | autoweek.cz

Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto

Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto

12.12.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Koncern Volkswagen ocenil celkem 45 mladých talentů z 19 zemí, mezi nimi ocenil i nejlepší učně společnosti Škoda Auto. Cena Best Apprentice Award udělena Kateřině Rejzkové a Zbyňkovi Flídrovi, absolventům Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského.
Koncern Volkswagen udělil svým celosvětově nejlepším učňům cenu Best Apprentice Award 2016. Ceny předali předseda představenstva společnosti Volkswagen AG Matthias Müller, člen představenstva za oblast HR management Dr. Karlheinz Blessing a prezident Světové podnikové rady koncernu Bernd Osterloh.
 
Mezi oceněnými jsou i Kateřina Rejzková a Zbyněk Flídr, absolventi Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského, kteří zaujali svým vysokým nasazením a špičkovými odbornými znalostmi. K dosaženému úspěchu jim osobně poblahopřáli člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast HR management Bohdan Wojnar a předseda Podnikové rady Odborů Kovo Škoda Auto Jaroslav Povšík.
 
„Jsme velmi hrdí, že i letos naši učni svými znalostmi a dovednostmi dokázali, že patří mezi absolutní špičku ve svém oboru. Škoda Auto klade důraz na kvalifikované odborné vzdělávání založené především na propojení teorie a praxe, nových trendech a využívání nejnovějších technologií,“ řekl Bohdan Wojnar.
 
Kateřina Rejzková v letech 2011 až 2015 absolvovala čtyřletý obor Průmyslový logistik na Škoda Auto Středním odborném učilišti strojírenském a završila ho maturitní zkouškou. Dnes pracuje ve Škoda Auto jako projektantka plánování v oddělení logistiky.
 
Také Zbyněk Flídr, je úspěšným absolventem firemního odborného učiliště. Vyučil se zde automechanikem a poté pokračoval v nástavbovém studiu, které završil v roce 2015 maturitní zkouškou. V současné době pracuje ve Škoda Auto jako technik zkušebního stavu motoru v Technickém vývoji.
 
Letošní ročník koncernové ceny Best Apprentice Award byl již šestnáctým v pořadí. Od roku 2001 ocenění obdrželo celkem 431 učňů. V současné době je v rámci koncernu 60 vzdělávacích organizací. Zájemci mají na výběr přibližně z 50 oborů.
 
Na Škoda Auto Středním odborném učilišti strojírenském, které je výrazně podporováno také podnikovými Odbory Kovo, mohou mladí lidé absolvovat tří nebo čtyřleté obory s technickým zaměřením ukončené výučním listem nebo maturitou. V současnosti je v nabídce 14 oborů. K nejoblíbenějším tříletým oborům patří automechanik a autoelektrikář. U čtyřletých oborů zakončených maturitou je velký zájem především o obor průmyslový logistik a IT mechatronik. V nabídce jsou také nástavbové obory. Od založení v roce 1927 se zde vyučilo více než 22 000 žáků. V současné době se tu v denním studiu vzdělává téměř 900 žáků, z nichž je téměř 13 % dívek. Po úspěšném ukončení studia dostávají absolventi Středního odborného učiliště Škoda Auto nabídku práce ve Škoda Auto.
  • Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto
  • Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto
  • Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto
  • Koncern Volkswagen ocenil nejlepší učně společnosti Škoda Auto