kuka ready2_spray | Autoservis | autoweek.cz

KUKA ready2_spray

KUKA ready2_spray

04.08.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Lakovací systém ready2_spray společností KUKA a Dürr je plně připraven pro Průmysl 4.0.
Společnosti KUKA a Dürr, přední výrobci výrobních a automatizačních technologií, spojily své síly a společně vyvinuly integrované řešení pro automatizované lakování ve formě kompaktního robotu ready2_spray. Robot pochází od firmy KUKA a firma Dürr poskytuje aplikační technologii. Vše je předinstalované a připravené k využití.
 
Robot obsahuje plně kompatibilní a prověřené komponenty a na trhu tak nabízí unikátní kombinaci. Aplikace výborně vyhovují požadavkům řady odvětví včetně automobilového průmyslu. Hlavní aplikace jsou lakování dřeva, plastů, skla a kovu.
 
Systém lakovacího zařízení zahrnuje malý šestiosý robot KUKA řady Agilus (KR Agilus KR 10 R1100 sixx EX) vybavený špičkovou aplikační technologií. Ta je dostupná v několika konfiguracích připravených na míru individuálním požadavkům zákazníků. Soustava se všemi komponentami je zkompletovaná a předinstalovaná, a tak připravená k rychlému uvedení do provozu. Její uplatnění garantuje vysokou kvalitu nástřiku.
 
Robot k okamžitému použití ready2_spray umožňuje využití ekologických vodou ředitelných jednosložkových nebo dvousložkových nátěrových hmot. Může být vybaven dávkovacími čerpadly, regulátory průtoku nebo měniči odstínů barev. V závislosti na požadavcích jej lze osadit automatickými pistolemi se vzduchovým nebo bezvzduchovým rozprašováním řady EcoGun nebo elektrostatickými vysokootáčkovými rotačními rozprašovači řady EcoBell2 od firmy Dürr.
 
Nevelké rozměry a předinstalovaná aplikační technologie ready2_spray představují významnou inovací v oblasti průmyslového lakování. Integrovaný koncept zahrnuje řízení pohybu robotu a celého procesu aplikace z jednoho ovládacího panelu. Navíc je tento lakovací systém plně připraven na Průmysl 4.0.