kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají | Autoservis | autoweek.cz

Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají

Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají

30.03.2018 | Rybecký Vladimír | Doprava

Uzavřené plochy polygonu mosteckého autodromu umožňují vyzkoušet, co na silnici není možné. Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají stále více řidičů. Přibývá individuálních přihlášek, výrazně však stoupl zejména počet objednávek firem.
„Je chvályhodné, že manažeři firem a podniků upřednostňují stále častěji při volbě benefitů pro své zaměstnance právě kurzy bezpečné jízdy. Vždyť auto dnes už většina lidí využívá k dopravě na pracoviště, řada z nich navíc jezdí služebním vozem. Bezpečnost za volantem by proto měla být jednou z hlavních priorit. Ohromná výhoda výcviku řidičů na uzavřených plochách polygonu spočívá v tom, že si mohou vyzkoušet v praxi zvládání krizových situací bez ohrožení sebe či kohokoli jiného, což na silnicích při běžném provozu samozřejmě není možné,“ uvedla vedoucí polygonu společnosti Autodrom Most Veronika Raková.
 
Z ankety mezi absolventy kurzu bezpečné jízdy vyplynulo, že právě možnost nácviku krizových situací ve vlastním voze pod dohledem instruktora byla pro ně jednou z výrazných motivací. Polygon umožňuje nácvik těchto prekérních situací, navíc instruktor prostřednictvím vysílačky vzápětí koriguje případné chyby řidiče a vysvětlí, jaký manévr použít, co je v dané situaci nejlepší.
 
V autoškolách není podle hlavního instruktora společnosti Autodrom Most Marka Kohoutka vedle výuky základního ovládání vozu a osvojení dopravních předpisů mnoho prostoru pro problematiku bezpečnosti, nedisponují ani vhodnými prostory pro nácvik zvládání krizových situací. „Kurz bezpečné jízdy proto rozhodně všem řidičům doporučuji. Je totiž skutečně nutné trénovat, nacvičovat a zdokonalovat se. Jakmile totiž nastane krizová situace, není už prostor na přemýšlení, člověk to musí mít zažité,“ vysvětlil.
 
V teoretické části kurzu instruktor seznamuje jeho účastníky s novinkami v dopravní legislativě, nejnovějšími trendy automobilového průmyslu v souvislosti s čistou mobilitou či s pokroky ve výbavě a ovládání vozidel. „Vyvracím ale také řadu mýtů, která mezi motoristy koluje. Od přezouvání pneumatik po krizové brzdění. I proto je přínosné kurz absolvovat,“ doplnil Kohoutek.
  • Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají
  • Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají
  • Kurzy bezpečné jízdy mosteckého autodromu lákají