liqui moly pod střechu skupiny würth | Autoservis | autoweek.cz

Liqui Moly pod střechu skupiny Würth

Liqui Moly pod střechu skupiny Würth

02.01.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Ernst Prost prodal svou skupinu podniků Liqui Moly velkému koncernu Würth s hodnotou několika miliard.

Liqui Moly bude mít nového vlastníka. S přelomem roku prodává výkonný ředitel Ernst Prost své podíly ve společnosti skupině Würth. „Tímto krokem zajistím existenci společnosti Liqui Moly až já sám už jednou nebudu u kormidla,“ uvedl k tomu Ernst Prost, který nadále zůstává jednatelem skupiny propojených podniků.
 
Společnost Liqui Moly je zdravou firmou. Má vysoký podíl vlastního kapitálu a i v roce 2017 dosáhla opět nový rekordní obrat. „Chtěl jsem toto opatření učinit v klidu v situaci kdy se nám daří a ne se rozhodovat za nepříznivých podmínek,“ vysvětlil Ernst Prost.
 
Se skupinou Würth Prosta pojí dlouhý vztah. Již téměř 20 let je skupina Würth tichým společníkem Liqui Moly, od počátku jako pojistka proti nepříznivé situaci. Skupina Würth s více než 70 000 zaměstnanci a obratem 12,5 miliardy eur je sice nesrovnatelně větší než Liqui Moly, ale je rovněž rodinným podnikem. Ernst Prost: „Proto vím, že Liqui Moly bude ve skupině Würth v dobrých rukách.“
 
Kromě změny majitele k jiným změnám nedochází. Společnost Liqui Moly zůstává samostatným podnikem v rámci skupiny Würth, Ernst Prost zůstává jednatelem a ani pro zaměstnance se nic nemění. „Kdo mě zná, ten ví, že zaměstnanci jsou u mě na prvním místě. Byl by nesmysl v této úspěšné cestě posledních letech něco měnit. Všechno půjde stejně jako dřív – jen pod větší střechou, která poskytne větší ochranu,“ říká Ernst Prost.
 
Liqui Moly nabízí široký sortiment chemie pro auta s přibližně 4000 výrobků: motorové oleje a aditiva, maziva a pasty, spreje a autokosmetiku, lepicí a těsnicí materiály. Společnost Liqui Moly, založená v roce 1957, své produkty vyvíjí a vyrábí výhradně v Německu. V oblasti aditiv je v Německu jedničkou na trhu a opakovaně volená jako nejlepší značka olejů. Firma, řízená majitelem Ernstem Prostem, prodává své produkty ve více než 120 zemích. V roce 2016 docílila obrat 489 milionů eur.
  • Liqui Moly pod střechu skupiny Würth
  • Liqui Moly pod střechu skupiny Würth