mbtech rozšiřuje v plzni výrobu prototypů | Autoservis | autoweek.cz

MBtech rozšiřuje v Plzni výrobu prototypů

MBtech rozšiřuje v Plzni výrobu prototypů

21.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Největší engineeringová společnost v České republice MBtech rozšiřuje v Plzni špičkovou výrobu prototypů pro světové automobilky.
MBtech musí kvůli zvýšené poptávce po špičkových českých technických řešeních téměř na dvojnásobek zvětšit výrobu prototypů automobilových dílů. MBtech je dodavatelem řešení pro přední světové producenty, včetně značek BMW nebo Daimler.
 
Prototypová výroba společnosti MBtech v Plzni – Skvrňanech naroste o dalších 1800 m2 výrobních ploch. K současným třem prototypovým halám v Plzni tak přibudou dvě nové. Díky tomu bude moci MBtech vylepšit a zvětšit kapacity a možnosti výroby prototypů, v čemž už nyní patří mezi evropskou špičku.
 
Svým klientům, mezi něž patří světové společnosti jako BMW, Daimler, Linde, Magna, Yanfeng, DURA či KDK Automotive, tak bude moci nabídnout širší paletu špičkových služeb v oblasti engineeringu, především v konstrukci, designu a testování.
 
Cílem přístavby současného provozu je získat prostor pro rozšíření výroby prototypových nástrojů a plastových dílů velkých rozměrů. Do konce příštího roku zde díky tomu najde práci více než desítka nových specialistů. Společnost MBtech bude hledat zejména špičkové montéry, svářeče, nástrojaře, konstruktéry a projektové vedoucí.
 
„Budeme se moci pustit do komplexních technologických záležitostí, které v České republice zvládá jen minimum firem. Jedná se především o designové modely, přípravky pro výrobu prototypů nových vozů a nejkomplikovanější díly vnitřního obložení interiérů. Budeme moci lépe stavět kompletní modely automobilů v plném měřítku, testovat jejich tvary a navrhovat designové úpravy,“ uvádí ředitel Prototypového centra Rudolf Vohnout.
 
Díky stavebním úpravám budou moci ve Skrvňanech vznikat například velkorozměrové prototypové formy a plastové díly včetně povrchových úprav a předmontáže nebo přípravky vybavené senzorikou. Výjimkou nebudou ani technicky extrémně náročné přípravky založené na cubingovém základě (celkové karoserii vozu). Modely vozů ve skutečné velikosti budou vyráběny ze syntetického dřeva na hliníkové kostře.
 
Nové haly vyrostou na vlastních pozemcích společnosti západně od stávajících budov. MBtech hodlá do stavby investovat 45 milionů Kč. Stavební práce by měly začít v září letošního roku a v nových prostorách by se mělo začít pracovat v květnu 2018. Sousedy rozšířené prototypové výroby jsou instituce podobně orientované na pokročilé technologie: Vědeckotechnický park Plzeň a Podnikatelské a inovační centrum Plzeň.
 
O společnosti MBtech
MBtech je největší engineeringová společnost v ČR. Zabývá se konstrukcí všech typů motorů do osobních i nákladních vozů, vývojem nejnovějších generací převodovek, novými koncepty pohonů, špičkovými technologiemi v oblasti elektriky a elektroniky vozů a integrací pohonů nejen do automobilů, ale také například v železniční, letecké, zemědělské a stavební technice. S téměř 500 odborníky podporuje zákazníky z celého světa od prvních skic přes návrh konceptu, konstrukci, výpočty a testování až po výrobu prototypových dílů.
 
Mateřskou společností MBtech je koncern AKKA Technologies, který zaměstnává na 13 000 inženýrů a konzultantů v 70 pobočkách ve více než 20 zemích světa.

Foto www.mbtech.jobs.cz