ministr ťok na akci diagnostic con 2018 | Autoservis | autoweek.cz

Ministr Ťok na akci Diagnostic Con 2018

Ministr Ťok na akci Diagnostic Con 2018

08.01.2018 | | Autoservis

Asociace emisních techniků a opravářů ASEM informuje, že ministr dopravy přislíbil vystoupení na akci Diagnostic Con 2018. Diagnostic Con se uskuteční 1. února 2018 v sále Forum Karlín.
Pozvali jsme ministra Dana Ťoka, abychom mu poděkovali za záchranu emisních stanic zřizovaných od 90. let u autoopraven, za zavedení CIS a konečně i za politický vliv na výrobce, aby zlevnili filtry částic a katalyzátory. To vše se povedlo.
 
Ministr Dan Ťok přislíbil účast na největší akci svého druhu v České republice Diagnostic Con 2018, která se koná každé dva roky. Kromě poděkování za podporu při záchraně emisních stanic zřizovaných u autoopraven (ty měly dle názoru silných lobbistických skupin zaniknout k roku 2022) a za politický tlak na automobilky, aby zlevnily nesmyslně předražené filtry částic a katalyzátory, chceme panu ministrovi prezentovat dosavadní dílčí úspěchy a naši upřímnou snahu nadále pokračovat v tomto trendu.

Naše asociace se stále potýká s nezájmem Ministerstva dopravy, zejména odboru 150, o zcela zásadní systémové změny. Ty jsou mnohem škodlivější, dokonce slouží někomu k diskriminaci ve volné soutěži podnikání, než malicherné delikty byrokratického charakteru, za které u stanic měření emisí zasahuje Státní odborný dozor, aby něco našel a prokazoval tak svou činnost. Bohužel emisními stanicemi nadále projíždějí auta s vytlučenými filtry částic nebo dokonce se svítící kontrolkou DPF a v nouzovém režimu.
 
Na poli volné soutěže má Česká republika v oblasti technických kontrol co dohánět a pokud se problémy nezačnou řešit od hlavy, od které většinou ryba smrdí, pak se ke kýženým výsledkům budeme prokopávat ještě hodně dlouho.
 
Vstupenky na akci Diagnostic Con 2018 každým dnem skutečně kvapem mizí, již jich moc nezbývá, a tak vyzýváme členy ASEM - neváhejte a registrujte se na akci, které se koná jen jednou za dva roky, včas - počet míst je omezen kapacitou sálu.