další krok k bezpečnému výběru ojetých automobilů | Autoservis | autoweek.cz

Další krok k bezpečnému výběru ojetých automobilů

Další krok k bezpečnému výběru ojetých automobilů

26.02.2013 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Tandem Cebia - Sauto.cz učinil další krok k bezpečnému výběru ojetých automobilů.

Společnost Cebia, specialista v oblasti prověřování původu a historie vozidel, spustila novinku na největším českém inzertním portálu s novými a ojetými automobily Sauto.cz. Ta spočívá v možnosti on-line prověření vozidla, u nějž je zveřejněno VIN (Vehicle Identification Numer - identifikační číslo vozidla umístěné na vozidle výrobcem). Nová funkcionalita je zásadním krokem k bezpečnému výběru ojetého automobilu.

Jakmile inzerent zadá VIN kód nabízeného vozu, automaticky se díky spolupráci se společností Cebia do inzerátu doplní položky, které lze z VIN kódu vyčíst. Patří k nim značka a model vozidla, druh karoserie, druh paliva, objem a výkon motoru a průměrná spotřeba. Zadávání VIN kódu  je od začátku listopadu na serveru Sauto.cz pro prodejce povinné.

U inzerátů, kde je zveřejněn celý VIN, naleznou uživatelé tlačítko Prověřit VIN. Po kliknutí se dostanou na stránku, kde se kromě specifikace vozu zdarma dozvědí i zda automobil není v evidenci odcizených vozidel nebo není zatížen leasingem či úvěrem.

"Základním předpokladem spuštění této funkcionality bylo zavedení povinnosti u všech vozidel nabízených na našem portálu uvádět identifikační čísla vozidel VIN. Na to jsme nyní navázali zavedením tlačítka "Prověřit VIN". Zákazník si tak může ihned zdarma vybraný vůz zkontrolovat v databázi odcizených vozidel Policie ČR a SR a také případné registrace u leasingových společností," komentoval nasazení novinky Michal Zadák, manažer serveru Sauto.cz. "Dále může zájemce získat další informace z historie vozidla, například jestli u něj nedošlo ke stočení tachometru, zdali není vozidlo omlazeno, případně záznamy servisních úkonů a poškození a další užitečné informace. Tato služba je zpoplatněna a uživatelé serveru Sauto.cz mají 20% slevu," doplnil Zadák.

"Společným dlouhodobým zájmem Sauto.cz a naší společnosti je boj proti podvodným inzerátům a nabízení vozidel s defektní historií. Jedná se zejména o stočená auta, ale i vozidla individuálně dovezená s pozměněnými identifikátory, vozidla omlazená a o další podvody, jimiž je český trh s ojetými vozy přesycen. Zveřejňování VIN s možností jeho on-line prověření těmto podvodům brání, resp. zprůhledňuje informace o nabízených vozidlech," řekl Ing. Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Sauto.cz se dlouhodobě snaží bojovat proti podvodným inzerátům. Více informací o vybraném voze je možné zjistit na stránkách společnosti Cebia www.zkontrolujauto.cz. Zde lze ještě za poplatek zjistit průběh najetých kilometrů, rok výroby vozidla, záznamy o servisních úkonech a poškozeních a další informace. Uživatelé serveru Sauto.cz  mají na této placené službě 20 % slevu.