na trh vstupuje nová pojišťovna - colonnade insurance | Autoservis | autoweek.cz

Na trh vstupuje nová pojišťovna - Colonnade Insurance

Na trh vstupuje nová pojišťovna - Colonnade Insurance

04.04.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Colonnade Insurance nabízí průmyslová pojištění a specializovaná pojištění pro motoristy.
Na českém trhu začala působit nová pojišťovna Colonnade Insurance, která je členem kanadského Fairfax Financial Holdings. Nabídne alternativu v oblasti pojištění průmyslu a podnikatelů a specializovaná motoristická pojištění.

Fairfax Financial Holdings Limited k 1. dubnu přebírá veškeré pojišťovací aktivity QBE Group v rámci střední a východní Evropy. Působit zde bude pod novou značkou Colonnade Insurance. Tato značka již působí v Maďarsku a na Ukrajině, v květnu se představí také na Slovensku. Na těchto trzích zaměstnává na 200 odborníků a dosahuje hrubého předepsaného pojistného přes 40 milionů eur.
 
„Střední a východní Evropu vnímáme jako oblast s velkým potenciálem k růstu a věříme v dlouhodobý rozvoj pojišťovny Colonnade v tomto regionu,“ komentuje vstup na trh Peter Csakvari, prezident Fairfax pro střední a východní Evropu.

„Jsme lokální společností, dobře známe české firmy a jsme přesvědčeni, že jim budeme dobrým partnerem. Máme silné zázemí Fairfaxu a naše upisovací kapacita je srovnatelná s leadery českého trhu,“ popisuje očekávání ředitel nové Colonnade Insurance Dominik Štros.
 
V nabídce Colonnade se objeví např. komplexní majetková pojištění průmyslu a podnikatelů (P&C) či pojištění odpovědnosti (D&O). Z motoristických pojištění za zmínku stojí pojištění kupní ceny automobilu Gap a pojištění prodloužených záruk AutoCheck.
 
Pojištění pořizovací ceny osobních automobilů chrání majitele před ztrátou hodnoty vozu v případě totální škody či krádeže. Pojištění garantuje až 100% návratnost kupní ceny vozu po dobu až 5 let. Pojištění AutoCheck kryje nepředvídatelné vnitřní mechanické nebo elektrické poruchy pojištěného vozidla, které vyžadují okamžitou opravu anebo výměnu vadné součástky.