nové navigace mio spirit řady 4900 | Autoservis | autoweek.cz

Nové navigace Mio Spirit řady 4900

Nové navigace Mio Spirit řady 4900

14.07.2014 | Rybecká Ivana | Autoservis

Kapesní navigace pro každodenní spolehlivé cestování autem, na kole i procházky.

Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení a bezpečnostních kamer, přichází na trh s novými 4,3“ navigacemi Mio Spirit řady 4900, která obsahuje dva modely – základní 4900 a rozšířenou verzi 4970.

 

Oba obsahují mapy 44 zemí Evropy a jsou vybaveny ověřenými funkcemi pro jednoduché ovládání a snadnější navigování. Jsou standardně vybavené doživotní aktualizací map, IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy a nově lze navigovat dle čísla orientačního, tak i popisného.

 

Nové navigace jsou vybaveny pokročilejšími funkcemi již od základního modelu Mio Spirit 4900. Nově tak lze využívat Parkovacího asistenta, který do 1 km v okolí cíle nalezne nebližší parkovací místa, nebo Režim chůze pro nastavení 2D mapy a využití navigace jako tradiční mapy při procházce po městě a hledání památek. Pohodlné navigování začíná již na začátku při Výběru tras. Po zadání cíle jsou nabídnuty hned 4 varianty různých tras - nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější. Stačí si pak vybrat tu, která v daný moment nejlépe odpovídá potřebám řidiče či situace.

 

Mezi standardní funkce patří technologie IQ Routes, která využívá informace získané od milionu řidičů za účelem vypočítání co nejvhodnější trasy. Dále je zde nový 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek – díky funkci Lane Guidance si bude řidič jistý, že je při odbočování vždy ve správném jízdním pruhu. Základní model disponuje také Průvodcem tunelů, kdy zařízení v místech bez GPS signálu automaticky dopočítává polohu vozidla a vyznačuje ji na mapě.

 

Navigace Mio Spirit 4970 je rozšířenou verzí, která oproti uvedeným funkcím nabízí navíc možnost hands-free telefonování přes Bluetooth a RDS-TMC zpravodajství. Díky tomu se lze vyhnout zácpám a zpomalené dopravě, které jsou zapříčiněné opravami silnic a jejich uzávěrkami. Tyto informace jsou zobrazovány na mapě a je s nimi kalkulováno i při vyhledávání zvolené trasy.      

 

Oba modely jsou vybaveny možností Půjčování map. Řidiči si mohou další mapy pronajmout pouze na potřebnou dobu. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na 3 dny, 1 týden nebo 1 měsíc, což ve srovnání s pořizovací částkou standardní mapy představuje úspory ve výši až 80 %.

Navigace Mio Spirit jsou dostupné od května 2014 za doporučenou cenu 3290 Kč vč. DPH za základní model 4900, resp. 3990 Kč za Mio Spirit 4970.