nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy | Autoservis | autoweek.cz

Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy

Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy

10.03.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Panasonic představil středně odolné zařízení typu 2v1 pro firmy - notebook Toughpad FZ-Q2. Je flexibilní s 12,5“ displejem a škálou portů jako ideální zařízení pro mobilní pracovníky.
Společnost Panasonic představila svůj první zodolněný odpojitelný notebook typu 2v1, který v lehkém, ale odolném provedení spojuje to nejlepší ze světa tabletů a notebooků pro firmy.
 
Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 typu 2v1 disponuje 12,5“ displejem pro snadné zobrazování a řadou portů pro firemní využití kompatibilními s moderními i staršími firemními systémy. Díky flexibilnímu provedení je možné zařízení používat s připojenou klávesnicí nebo samostatně jako tablet. Je vhodný pro obchodní manažery, servisní pracovníky, techniky pracující v terénu nebo prodejní personál, který přichází do styku se zákazníky.
 
„Existuje mnoho firem, které při nasazení spotřebních zařízení typu 2v1 bojovaly se spolehlivostí a funkčností. Naše zařízení je čistě účelové a firmám poskytne flexibilitu a intuitivnost, ale i spolehlivost a provedení určené pro firemní použití, které zajistí zrychlenou návratnost investice,“ říká Jan Šplíchal, marketingový manažer divize Panasonic Computer Product Solutions.
 
Provedení určené pro firemní použití
Displej je koncipován pro pracovníky, kteří potřebují nahlížet do technických výkresů nebo si prohlížet data a formuláře i pro ty, kteří chtějí potenciálním zákazníkům ukazovat obrázky nebo prezentace ve špičkové kvalitě. 12,5" displej s rozlišením Full HD je multidotykový IPS pro 10 prstů. Zařízení se dodává i s kapacitním stylusem pro psaní poznámek.
 
Komunikaci a pořizování snímků zajišťuje 2Mpx webová kamera a pořizování dokumentace obstarává 8Mpx zadní kamera. Pro psaní slouží podsvícená klávesnice standardní velikosti.
 
Široké možnosti konektivity
Na rozdíl od spotřebních zařízení, u kterých je trend redukce počtu portů, notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 naopak disponuje řadou portů pro firemní použití. Mezi ty patří např. USB 3.0, HDMI, LAN a True Serial, umožňující propojení s mnoha systémy a zařízeními. Je také varianta 4G LTE pro cesty a varianta se čtečkou bezkontaktních inteligentních karet.
 
Odolné provedení
Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 zužitkovává 20leté zkušenosti společnosti Panasonic na poli odolných mobilních zařízení pro firmy. Jde o středně odolné zařízení. Skříň ze slitiny hořčíku vydrží pád až ze 76 cm a disponuje klávesnicí odolnou proti postřiku vodou. I přesto zůstává lehké a tenké (max. 1,93 kg a tloušťka 44 mm). Tablet bez klávesnice má hmotnost 1,09 kg a jeho tloušťka činí 22 mm. Zařízení bez ventilátoru umožňuje efektivní práci i v prašném prostředí.
 
Snadnost použití
Nejnovější notebook typu 2v1 je určen pro práci na cestách. Proto má popruh, který umožňuje i držení zařízení v jedné ruce. Zabudovaný stojánek zaručuje stabilitu po připojení klávesnice. Navíc si lze objednat i volitelný plně otočný popruh, který umožňuje snadnou práci na výšku i na šířku.
 
Orientace na produktivitu
Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 využívá 6. generaci procesorů Intel (procesor Intel Core m5-6Y57 vPro se 4 MB paměti Smartcache, 1,1 GHz až 2,8 GHz) a grafickou kartu Intel HD Graphics 515. Dodává se s operačním systémem Windows 10 Pro, který lze případně downgradovat na Windows 7, SSD diskem o kapacitě 128 GB (lze i 256 GB) a 4 GB paměti RAM (lze i 8 GB).
 
Cena a dostupnost
Notebook Panasonic Toughpad FZ-Q2 se dodává za 1995 eur vč. DPH se standardní tříletou zárukou. Bude v prodeji od května 2017, varianta s Windows 7 bude skladem od června 2017.
 
  • Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy
  • Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy
  • Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy
  • Nový středně odolný notebook typu 2v1 pro firmy