volkswagen passat alltrack lze již v čr objednávat | Nové modely | autoweek.cz

Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat

Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat

27.04.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen Passat se promění v crossover s velkým prodejním potenciálem nazvaný Alltrack. V základní podobě Passat Alltrack 2,0 TDI bude za 804 900 Kč.

Crossover Volkswagen Alltrack byl navržen s karoserií kombi, tedy na bázi Passatu Variant, s řadou úprav karoserie měnící nejen vzhled, ale hlavně s vyšší světlou výškou o 30 mm a zvětšenými nájezdovými a přechodovými úhel se zlepší průjezdnost v terénu.

Od svých normálních verzí se Passat Alltrack odlišuje ozdobnými lištami kolem oken, kryty vnějších zpětných zrcátek a mřížkou masky chladiče s povrchovou úpravou z matného chromu. Poznávacím znakem jsou rovněž 17" kola Valley z lehké slitiny, mlhové světlomety, podélné střešní nosiče ve stříbrném odstínu a nápisy Alltrack na přídi a zádi.

Na výběr jsou dva vznětové motory TDI, které nabízejí nejvyšší výkon 103 kW (140 k), resp. 125 kW (170 k) a přeplňovaný motor 2,0 TSI s nejvyšším výkonem 155 kW (210 k). Obě nejvýkonnější verze jsou sériově vybaveny kombinací pohonu všech kol 4Motion se spojkou Haldex a dvouspojkovou převodovkou DSG.

Pro vylepšení schopností jízdy v terénu bude vybaven i off-road režimem, který po stisknutí tlačítka aktivuje asistent pro jízdu ze svahu a pozmění charakteristiku ABS i elektronické uzávěrky diferenciálu EDS. U verzí s převodovkou DSG se změní i charakteristika řazení. Systém off road je převzat z terénních vozů Tiguan a Touareg.

Volkswagen Passat Alltrack je možné již objednávat i v České republice. Ceny na českém trhu začínají od 804 900 Kč za provedení s motorem 2,0 TDI s pohonem všech kol 4Motion.

"Nový Passat Alltrack rozšiřuje naše portfolio robustních vozů se stále oblíbenějším pohonem všech kol. Alltrack osloví svým exkluzivním designem především náročné zákazníky, kteří dbají na svou image a zároveň požadují univerzální automobil schopný jízdy i mimo zpevněné cesty. Osvědčená technika Passatu je přitom zárukou mimořádné úrovně komfortu, bezpečnosti a hospodárnosti provozu," říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Import Volkswagen Group.

 

  • Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat
  • Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat
  • Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat
  • Volkswagen Passat Alltrack lze již v ČR objednávat