ocenění přínosu firmy bosch pro český průmysl | Autoservis | autoweek.cz

Ocenění přínosu firmy Bosch pro český průmysl

Ocenění přínosu firmy Bosch pro český průmysl

20.12.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Firma Bosch Diesel v Jihlavě získala prestižní ocenění Exportér roku 2016 - první místo v kategorii Exportér roku Kraje Vysočina. Firma Robert Bosch z Českých Budějovic získala 1. místo v kategorii Exportér roku Jihočeského kraje.
V Kaiserštejnském paláci v Praze byli oceněni nejlepší čeští exportéři. Již 22. vyhlášení výsledků soutěže Exportér roku 2016 se konalo pod záštitou Hospodářské komory ČR. Firma Bosch Diesel v Jihlavě získala v této renomované soutěži první místo v kategorii Exportér roku Kraje Vysočina s největším objemem exportu za rok 2015, zároveň i 5. místo v kategorii Objem exportu 2015 (velcí exportéři nad 500 milionů Kč) a 7. místo v kategorii Objem exportu 1993 -2015 (velcí exportéři nad 500 milionů Kč).
 
Vyhlášení letošního ročníku soutěže se zúčastnil mimo jiné i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Pořadatelem soutěže je sdružení Střední podnikatelský stav a Asociace na podporu podnikání ČR.
 
V soutěži Exportér roku 2016 byla skupina Bosch zastoupena i firmou Robert Bosch z Českých Budějovic. Ta získala 1. místo v kategorii Exportér roku Jihočeského kraje s největším objemem exportu za rok 2015. Tímto úspěchem opětovně potvrdil Bosch svůj přínos a význam jak v daných krajích, tak i pro celý český průmysl.