off-road centrum aaa auto | Autoservis | autoweek.cz

Off-road centrum AAA Auto

Off-road centrum AAA Auto

21.10.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

V novém pražském centru AAA Auto je na ploše 3785 m2 600 SUV a offroadů na jednom místě.
Pražský areál AAA Auto rozšířil svoji nabídku o další specializovanou sekc. Zákazníci na jednom místě najdou 600 SUV a offroadů. Jde tak o největší výběr všech značek, modelů a cen na ploše o celkové výměře 3785 m2 kterou osvětluje celkem 27 halogenových svítidel.

„Se vznikem moderních SUV přináší zimní období již tradičně nárůst poptávky po těchto typech vozů. Abychom vyhověli všem našim zákazníkům, rozšířili jsme nabídku a otevřeli specializované centrum, kde se na jednom místě nachází nejen nejprodávanější modely vozů jako Škoda Yeti, Hyundai ix35, Kia Sportage, Honda CR-V nebo Toyota RAV4, ale třeba také americké speciality jako například Hummer H2 a H3, Cadillac Escalade, nebo Dodge RAM. Tradičně široká je i nabídka luxusních SUV jako VW Touareg, BMW X5, Mercedes ML či Porsche Cayenne všech věkových a cenových kategorií. Kromě vozů typu SUV si na své přijdou i příznivci pravověrných offroadů. Na prodejní ploše nechybí Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero, Jeep Wrangler nebo Range Rover,“ uvedla generální ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Poptávka po opravdových offroadech je na trhu obecně na ústupu. Dle statistik AAA Auto 70 % terénních vozů tvoří rodinná SUV v čele s vozy Kia Sportage, Toyota CRV, Ford Kuga a Volkswagen Tiguan, 20 % terénní SUV jako Mitsubishi Pajero, Nissan Navara nebo Jeep Cherokee a 10 % offroady a pracovní 4x4 jako jsou Jeep Wrangker, Mercedes-Benz M, Mitsubishi L200 nebo Toyota Hilux.  

 V nabídce AAA Auto se objevují i opravdu raritní modely jako Land Rover Defender z limitované edice k 60. výročí modelu Defender, Hummer H1 s přívěsem vyrobeným na zakázku nebo Hummer H2 s kompletní přestavbou podvozku a kitem Rancho.