škoda octavia sedmá v evropě | Statistiky | autoweek.cz

Škoda Octavia sedmá v Evropě

Škoda Octavia sedmá v Evropě

22.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Červencové statistiky JATO Dynamics ukazují pokračující trend mírného růstu prodeje osobních aut v Evropě. V této statistice se na čelných pozicích objevuje Škoda Octavia, značka Škoda i Česká republika.

Z celoevropského meziročního růstu o 5,4 % se vymykají dvě země - na jedné straně Švýcarsko s poklesem o 4,3 % a na druhé Česká republika s bezkonkurenčním růstem o 21,8 % (pravdou je, že ještě větší nárůst vykázaly Irská republika a Portugalsko, ale tam se trh před rokem prakticky úplně zhroutil).

Nejprodávanější značkou je i nadále Volkswagen, ale s největším meziročním růstem o 27,8 % se na devátou příčku v Evropě posunula Škoda. Na jejím postavení se odráží především skvělý nástup nové generace jejího nejprodávanějšího modelu Octavia, ale výborně si vedou také modely Rapid, Yeti a dokonce i Fabia na konci svého životního cyklu.

Skutečně významně posiluje postavení segment malých crossoverů, v němž dosáhl rekordního růstu model Dacia Duster (+85,5 %), ale skvěle se dařilo i Opelu Mokka (+62,4 %, nepochybně i díky příchodu zájemců o Chevrolet Trax) a velmi dobrý nástup mají i nové modely Renault Captur a Peugeot 2008.