pojištění proti krádežím aut | Autoservis | autoweek.cz

Pojištění proti krádežím aut

Pojištění proti krádežím aut

10.08.2015 | | Autoservis

Zloději si nejčastěji vybírají škodovky z Prahy. Vyplývá to z podkladů Slavia pojišťovny. Krádež auta lze nově připojistit samostatně a levněji.
Slavia pojišťovna nabízí řidičům možnost připojistit si vůz proti odcizení bez nutnosti sjednání kompletního havarijního pojištění. Cena připojištění krádeže vozidla je tak mnohem dostupnější a navíc je dále snížena pro řidiče z méně rizikových regionů. Ti už nebudou doplácet na motoristy z oblastí, ve kterých ke krádežím aut dochází častěji.

Nové připojištění je možné sjednat ve třech limitech krytí: 50 000, 100 000 a 150 000 Kč a pohybuje se od 440 do 1320 Kč za rok.

Podle podkladů Slavia pojišťovny je krádež auta v ČR stále běžnou událostí, se kterou se už přímo či nepřímo setkala většina z nás. Vysoká pravděpodobnost odcizení je zejména u vozů Škoda, nejčastěji se do hledáčku zlodějů dostává model Octavia. Nejrizikovější z hlediska krádeží jsou automobily staré cca 5 let.
Objasnit se přitom policistům podaří jen necelou třetinu případů.

Mnohé z kradených automobilů končí rozebrané a rozprodané na součástky, takže šance na vrácení původním majitelům je pak téměř nulová.

Mezi regiony, které evidují nejvyšší počty odcizených automobilů, patří Praha, Středočeský, Ústecký a Moravskoslezský kraj.

„Povinné ručení průběžně modelujeme tak, aby lépe vyhovovalo potřebám českých řidičů. Právě s obavami z odcizení vozu se setkáváme velice často, zejména u řidičů z větších měst. A není se co divit, každý rok u nás dojde ke krádežím více než 8000 automobilů. Slavia pojišťovna proto připravila připojištění, které je finančně dostupné a zároveň zajistí potřebnou ochranu,“ vysvětluje Ladislav Bělina, ředitel divize autopojištění Slavia pojišťovny.

Nové připojištění mohou motoristé libovolně kombinovat s ochranou dalších rizik, např. s připojištěním střetu se zvěří, pojištěním živlů, odpovědnosti atd.