pomoc pro majitele elektromobilů škoda | Autoservis | autoweek.cz

Pomoc pro majitele elektromobilů Škoda

Pomoc pro majitele elektromobilů Škoda

29.11.2021 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Auto nabízí díky službě PowerPass přístup k jedné z největších dobíjecích sítí v Evropě - více než 260 000 dobíjecích bodů, z toho přes 2000 rychlodobíjecích míst, se snadným přístupem pomocí aplikace nebo RFID karty a přehledným měsíčním vyúčtováním.
Pro řidiče Škody Enyaq iV je elektrická mobilita po celé Evropě se službou PowerPass snadná. Díky jediné aplikaci nebo RFID kartě může využívat více než 260 000 dobíjecích bodů v téměř všech evropských zemích v jedné z největších dobíjecích sítí v Evropě včetně rychlodobíjecích stanic sítě Ionity.
 
PowerPass umožňuje prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu nebo jediné RFID karty (Radio Frequency Identification) pohodlné a nekomplikované dobíjení. Kromě veřejných rychlodobíjecích míst celoevropské nabíjecí sítě Ionity, na jejímž rozšiřování se podílí i Škoda Auto a koncern Volkswagen, zahrnuje tato síť také mnoho dalších veřejných dobíjecích míst jiných provozovatelů.
 
Ani na cestách do zahraničí se nemusí uživatel starat o různé typy přístupů nebo karet. Namísto individuálního postupu u každého dobíjecího místa probíhá zpracování prostřednictvím služby PowerPass centrálně za transparentní tržní cenu (střídavý proud, stejnosměrný proud, Ionity) a je uvedené v měsíčním vyúčtování, které poskytuje přehled o procesech dobíjení a nákladech.
 
Nabití akumulátoru během 15minutové přestávky obvykle stačí na ujetí potřebné vzdálenosti k dalšímu dobíjecímu bodu. Aplikace PowerPass nabídne nejvhodnější nabíjecí zastávky pro plánovanou trasu. Vyúčtování probíhá měsíčně a aplikace umožňuje uživatelům kdykoli pohodlně sledovat všechny procesy a náklady na nabíjení či spravovat vlastní Škoda iV Wallbox.
 
Podobně jako speciální on-line mobilní služby Škoda Connect a Škoda iV Wallbox, je i služba PowerPass součástí ekosystému Škoda iV, který automobilka zavádí souběžně s elektrifikací své modelové palety.
 
Aktivace RFID karty prostřednictvím aplikace
Kartu RFID, kterou může uživatel PowerPass použít k bezkontaktní identifikaci na dobíjecí stanici i bez chytrého telefonu, zasílá společnost Elli zdarma poštou. Předtím je vyžadována pouze jednoduchá instalace aplikace a registrace zvoleného tarifu. Zákazník si následně může kartu objednat a připojit ji ke svému účtu. V aplikaci je pak možné si kdykoli nechat zobrazit aktivovaný tarifní model, aktuální ceny nabíjení, registrované karty a historii nabíjecích procesů. Kromě toho lze aplikaci použít také pro správu nabíjení v domácnosti prostřednictvím Škoda iV Wallboxu, pokud ten podporuje vzdálený přístup a aktivaci nabíjecích procesů prostřednictvím karet RFID.