porsche 911 má komponenty z klášterce | Autoservis | autoweek.cz

Porsche 911 má komponenty z Klášterce

Porsche 911 má komponenty z Klášterce

17.10.2017 | | Autoservis

Už 53 let jezdí po silnicích legendární Porsche 911. Bezpečnost poslední generace Porsche 911 GT3 hlídá také součástka z Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří, výrobce plastových a pryžových komponentů do automobilů.
Toyoda Gosei Czech u Klášterce nad Ohří vyrábí pro Porsche 911 GT3 kolenní airbag, na jehož vývoji se lidé z klášterecké firmy i podíleli.
 
Jan Richter, viceprezident Toyoda Gosei Czech: „Naše airbagy zajišťují bezpečnost v řadě automobilů. Ale dodávat je pro legendární 911, která se sériově vyrábí už od roku 1964 a jejíž karosérii navrhl Ferdinand Alexander Porsche, to už člověka šimrá kolem žaludku.“
 
V případě kolenních airbagů pro Porsche 911 není klášterecká Toyoda Gosei jen výrobcem. „U evropských vozidel, tedy i v případě Porsche 911, se v rámci přípravy prototypu a testování proveditelnosti v sériové výrobě přímo podílíme na vývoji,“ vysvětlil Jan Richter.
 
Kromě Porsche 911 dodává Toyoda Gosei Czech kolenní airbagy také například do vozidel Porsche Cayenne, Škoda Karoq, Audi A6, A7 a A8, Volkswagen Touareg nebo BMW řady 6 a 2. Pro automobilku Toyota a její nové modely Corolla a Auris vyrábí široké portfolio airbagů a funkčních dílů pro podvozek.  „Pro vozy z koncernu VW budeme uvedené součástky vyrábět osm let, pro ostatní vozidla pět,“ doplnil Jan Richter.
 
Rostou zakázky, rostou i mzdy
S rostoucím počtem zakázek a zaměstnanců Toyoda Gosei Czech zvyšuje také mzdy. Od srpna u nástupních platů o 1000 korun. Zaměstnancům, kteří ve firmě pracují více než rok, se mzda zvýšila o 2000 korun.
 
„Letos jsme již zvyšovali mzdu dvakrát. Zaměstnanci, kteří u nás působí již více než rok si tak jen letos polepšili o 3500 korun. Další zvyšování mezd plánujeme na duben příštího roku, a to zhruba o dalších 1000 korun měsíčně,“ uvedl personální manažer firmy Vlastislav Burian. 
 
Toyoda Gosei Czech působí v průmyslové zóně Verne u Klášterce nad Ohří od roku 2001. Je výrobcem plastových, polyuretanových a pryžových komponentů do automobilů, jako jsou airbagy, palivové a brzdové komponenty automobilů, těsnění a LED světla. Obrat firmy, která zaměstnává kolem 1000 lidí, je více než 4 miliardy korun. V České republice dodává firma součásti především pro kolínskou TPCA, v Evropě pro většinu významných automobilek.