prémiové dveře z přeštic | Autoservis | autoweek.cz

Prémiové dveře z Přeštic

Prémiové dveře z Přeštic

09.03.2018 | | Autoservis

Společnost International Automotive Components (IAC) v Přešticích zahajuje výrobu prémiových dveřních panelů pro světové automobilky.

Společnost International Automotive Components (IAC), vedoucí dodavatel v oblasti výroby lehkých a nových materiálů pro interiérová řešení, oficiálně otevřel své nejmodernější zařízení v Přešticích. Nové centrum, které se zaměří na výrobu prémiových dveřních panelů, je již třetím počinem společnosti v Přešticích. Firma počítá, že v rámci nového výrobního centra přinese k současným 1300 dalších více než 800 kvalifikovaných pracovních míst.
 
Společnost IAC do nových prostor na výrobu dveřních panelů investovala přes 40 milionů USD. Centrum pokrývá plochu více než 32 560 m2 a disponuje potenciálem pro další možný růst.
 
Finální fáze projektu IAC Přeštice 2 společnosti umožní nadále podporovat své zákazníky v rámci regionu střední a východní Evropy s využitím pozitivní reputace zaměstnavatele, kterou firma získala díky komplexu Přeštice 1, kde se nachází vývojové centrum.
 
„Naše nové centrum v Přešticích odráží závazek společnosti podporovat naše zákazníky prémiovými interiérovými produkty, a to ať už jsou kdekoliv na světě,” říká prezident a generální ředitel společnosti Robert Steve Miller.
 
IAC je celosvětově vedoucí společností v oblasti vstřikování plastů. Uvedení programu na výrobu 600 000 jednotek dveřních panelů za rok v novém areálu Přeštice 2 je základem dalšího růstu v regionu. Slavnostního zahájení se zúčastnilo vedení společnosti IAC, zaměstnanci firmy, zástupci zákazníků a také regionální orgány.
 
„Pro nás, jako největšího zaměstnavatele v Přešticích, je zásadní udržet si a přitahovat kvalifikované a talentované zaměstnance, kteří jsou klíčem ke kvalitě, kterou nabízíme a kterou naši zákazníci očekávají. Akvizice talentů je zásadním prvkem celé naší evropské výrobní strategie. Ta má za cíl upevňovat pozici IAC jako prémiového dodavatele interiérů pro jedny z nejinspirativnějších značek luxusních vozidel v Německu, Švédsku a Velké Británii,“ uvádí prezident IAC pro Evropu Jonas Nilsson.