první letos otevřená plnicí stanice cng | Autoservis | autoweek.cz

První letos otevřená plnicí stanice CNG

První letos otevřená plnicí stanice CNG

20.01.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

První plnicí stanici CNG roku 2017 otevřel na přelomu roku Bonett v Turnově, celkem tak provozuje v největší síti v ČR již 24 CNG stanic.
Společnost Bonett, největší prodejce CNG v České republice, ke dvěma v prosinci otevřeným stanicím přidal na přelomu roku i první stanici otevřenou v roce 2017, a to v Turnově. Zvýšil tak počet vlastních CNG stanic včetně jedné neveřejné na celkem 24 a potvrzuje tak postavení největší CNG sítě v České republice.
 
Nejnovější plnicí stanice společnosti Bonett byla otevřena v Turnově. Nachází se u čerpací stanice Kontakt ve Svobodově ulici na hlavním tahu Liberec - Jičín. Jedná se již o čtvrtou plnicí stanici Bonett v Královéhradeckém kraji. Stanice poskytne stejný komfort plnění jaký je obvyklý v síti Bonett. Výkonný kompresor a sklad pro téměř 1500 m3 stlačeného plynu zajistí rychlé plnění vozidel.
 
Stanice doplní další stanici Bonett v Liberci. Již od přelomu roku mohou majitelé aut na CNG tankovat také ve Vrchlabí v blízkosti hlavního tahu směrem na Špindlerův Mlýn, necelý kilometr od závodu Škoda Auto, což jistě uvítají nejen místní, ale také návštěvníci Krkonoš. Již brzy se otevře další naší stanice v Náchodě.
 
Ve stejné době byla dokončena nová plnicí stanice v Hodoníně, která stojí přímo u čerpací stanice Shell na Brněnské ulici u hlavní silnice I/55 směr Břeclav. Využít ji mohou i řidiči jedoucí na Slovensko, kde není síť plnicích stanic tak velká jako u nás.
 
Všechny stanice umožňují využití výhodných Bonett CNG karet, bankovních karet i ostatních CNG karet. Ve Vrchlabí a Turnově je navíc možno zaplatit i hotovostí a CCS.
 
„V roce 2017 hodláme proinvestovat dalších až 150 milionů korun, které půjdou jak na výstavbu nových stanic, tak na posílení a modernizaci těch stávajících. Našim cílem je mít na konci roku 2017 40 vlastních stanic. Zvažujeme i vybudování vlastního LNG projektu a velké výroby biometanu jako zdroje obnovitelného zemního plynu. Máme k dispozici špičkové technologie, zdroje a technologické know-how potřebné pro vybudování takových projektů,“ řekl místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment Václav Holovčák.
  • První letos otevřená plnicí stanice CNG
  • První letos otevřená plnicí stanice CNG