rekordní rok 2016 programu das weltauto | Autoservis | autoweek.cz

Rekordní rok 2016 programu Das WeltAuto

Rekordní rok 2016 programu Das WeltAuto

08.02.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Koncernový program prodeje prověřených ojetých vozů dosáhl v roce 2016 stabilních výsledků. Prodejci Das WeltAuto předali zákazníkům celkem 17 537 ojetých vozů, což bylo o 1,3 % více než v dosud rekordním roce 2015.
Das WeltAuto je celosvětovým programem prodeje ojetých vozů značek Volkswagen osobní vozy, Seat, Volkswagen Užitkové vozy a Škoda s centrální podporou ze strany koncernu Volkswagen. Na českém trhu si mohou zákazníci vybírat z široké nabídky několika tisíc prověřených, kvalitních a spolehlivých ojetých vozů nejen koncernových značek.

V roce 2016 zaznamenala výrazné dvouciferné tempo růstu poptávka po ojetých vozech značek Volkswagen osobní vozy (+13,8 %; celkem 4075 vozů), Volkswagen Užitkové vozy (+19,8 %; 769 vozů) a Seat (+13,3 %; 545 vozů). Pro ojetý prémiový vůz značky Audi se v loňském roce rozhodlo celkem 1158 zákazníků. Postavení nejžádanější značky si i nadále udržuje domácí Škoda (8000 vozů). Nárůstem o 1,8 % na 2990 vozů přispěly k úspěšné loňské celkové bilanci programu Das WeltAuto vozy ostatních značek.
 
Rok 2016 byl v obchodní síti Das WeltAuto rovněž ve znamení zvyšování úrovně prodeje, která snese srovnání s prodejem nových vozů. Mimořádně vysoké požadavky splňují například atraktivní prodejní prostory, které pro své zákazníky v loňském roce nově otevřeli prodejci Auto-Bayer ve Slavkově a Gerhard Horejsek v Litoměřicích. Modernizace prodejních míst s důrazem na maximální péči o zákazníka bude pokračovat i v roce 2017. Mnozí prodejci v současnosti již realizují projekty přestavby svých showroomů.

Nadstandardní služby
Nákup a prodej ojetého vozu v síti Das WeltAuto je plně srovnatelný s nákupem nového vozu u autorizovaných prodejců díky důkladně školeným prodejcům a nadstandardním zákaznickým službám, mezi něž patří minimálně roční záruka od data prodeje (do 5 let stáří a do 150 000 km s ověřeným stavem na základě podrobné technické prohlídky).
 
„Ke skvělým obchodním výsledkům programu Das WeltAuto přispěla kromě tradičního důrazu na prodejní a kvalitativní standardy také široká nabídka atraktivních benefitů pro naše zákazníky. V roce 2016 jsme navíc v síti Das WeltAuto otevřeli několik nových showroomů a v letošním roce budeme pokračovat v modernizaci celé řady dalších prodejních míst,“ říká Roman Filip, vedoucí programu prodeje ojetých vozů Das WeltAuto společnosti Porsche Česká republika.
 
Akční nabídky
Receptem na úspěch jsou výhodné akční nabídky ve spojení s atraktivními nadstandardními službami, zaměřenými na maximální spokojenost zákazníka. Das WeltAuto nabízí atraktivní benefity ve spolupráci s prodejci nových vozů Volkswagen, Volkswagen Užitkové vozy, Audi a SEAT, se servisními službami After Sales a se společností Volkswagen Financial Services.
 
Mezi často využívané benefity patřil i v roce 2016 Servisní poukaz Das WeltAuto, který lze využít k úhradě servisních úkonů v autorizovaném servisu či k nákupu náhradních dílů nebo zboží ze značkové kolekce. Servisní poukaz Das WeltAuto v hodnotě 4000 Kč byl v loňském roce poskytován participujícími prodejci Das WeltAuto jako bonus při nákupu vybraných kvalitních vozů značek Volkswagen, Audi a Seat s maximálním stářím 7 let.
 
Se slevovými knížkami Plus plán (Volkswagen) a Fitness plán (Seat) mohou zákazníci získat Economy díly se zvýhodněním až 20 %, pokud svěří opravu vozu autorizovanému servisu značek Volkswagen či SEAT. Profesionální péče se vyplatí i před státní technickou kontrolou, která je po čtyřech letech od první registrace nového vozu v České republice povinná ve dvouletém intervalu. Díky akčním nabídkám Seat STK Service a Audi STK Service hradí zákazník pouze servisní prohlídku a STK i měření emisí obdrží zdarma.
 
Nabídka financování
Dalším pilířem trvale udržitelného růstu programu Das WeltAuto je spolupráce se značkami Seat a Volkswagen v oblasti prodeje nových vozů. U španělské značky platí akce Bonus pro zákazníka při koupi modelů Leon 5D, Leon ST nebo Leon X-perience, současném výkupu starého vozu (do 10 let) na protiúčet při financování se Seat Finance od Volkswagen Financial Services. Kromě celkového bonusu ve výši 43 100 Kč získá zákazník pětiletou záruku zdarma. U značky Volkswagen může bonus pro zákazníka dosáhnout až 50 000 Kč. Toto zvýhodnění platí při zakoupení nového vozu Volkswagen up!, Polo, Golf, Golf Variant, Golf Sportsvan, Beetle, Beetle Cabrio, Passat Limuzína, Passat Variant, Touran, Tiguan a Sharan. Samozřejmě i při zakoupení ojetého vozu u prodejce Das WeltAuto mohou zákazníci poskytnout za výhodných podmínek své stávající vozidlo na protiúčet.
 
Pokud si zákazník zvolí financování s Volkswagen Financial Services pro pořízení ojetého vozu do 7 let stáří, s výkonem do 147 kW a maximálně 200 000 ujetými kilometry, získá rozšířenou záruku zdarma. V současnosti mohou zákazníci Das WeltAuto využít také akční nabídky Benefit, Ojeté vozy Extra, Prodloužená záruka a Nízký úrok.
 
S akčním úvěrem Benefit na modely všech značek ve stáří do 10 let čeká na zákazníka zvýhodnění ve výši 20 000 Kč. Akce Nízký úrok se vztahuje na úvěry s dobou splácení 12 až 72 měsíců a pro zákazníka představuje výhodnější alternativu financování než klasická půjčka hotovosti v bance. Akční nabídka Ojeté vozy Extra zahrnuje úvěry pro všechny ojeté vozy se stářím do 10 let od data první registrace. Při financované hodnotě do 200 000 Kč platí dokonce 0% úrok. Zákazník si může flexibilně nastavit dobu splácení, akontaci či využít na míru střiženou nabídku pojištění. Zájemci o ojeté vozy značky Volkswagen do 5 let stáří mohou získat v rámci akcí Nízký úrok a Benefit ještě výhodnější úrok.