rozšířené možnosti v designu vozidel | Autoservis | autoweek.cz

Rozšířené možnosti v designu vozidel

Rozšířené možnosti v designu vozidel

27.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Zlaté BMW X6, zrcadlově chromové Audi TT a kanárkově žlutý Aston Martin - i taková auta se objevují na silnicích. Za jejich nekonvenčním vzhledem nestojí lak ale fólie od společnosti 3M.
K dosažení dokonalého vzhledu, který vydrží i několik let, je zapotřebí kvalitní fólie a její správné aplikace. Technologická společnost 3M, která se dlouhodobě věnuje inovacím nejen v oblasti automobilového průmyslu, rozšiřuje svou nabídku fólií, díky nimž je jejich aplikace snadnější a možnosti skvělého designu vozidel téměř neomezené.
 
Nová řada auto fólií 3M Wrap Film 1380 vychází z řady 1080. Vyniká skvělou přizpůsobivostí k povrchu. Fólii je tak možné aplikovat i na špatně přístupná místa na vozidle. Využívá technologie Micro Comply Adhesive a Controltac.
 
„Fólie mají v naneseném lepidle kanálky, kterými se při aplikaci vyhání vzduch a dokud je nepřimáčknete, můžete fólii donekonečna odlepovat a tvarovat. Výsledný povrch je hladký a bez bublinek,“ vysvětluje výhody těchto technologií Eduard Perski ze společnosti 3M.
 
Kromě svých inovativních vlastností řada 3M Wrap Film 1380 přichází s 11 novými barevnými odstíny, matnými i lesklými, zahrnující například barvy Gloss Navy Metallic Blue, Gloss Flame Red a Matte Black Metallic.
 
Škála barev se rozšiřuje také v řadě fólií 3M Wrap Film 1080, a to celkem o 10 nových odstínů v červené, purpurové a holografické barvě. Kromě odstínů Satin Thundercloud, Satin Vampire Red, Satin Caramel Luster, Gloss Lipstick Red, Gloss Black Cherry, Gloss Wicked a Gloss Plum Explosion je zajímavým přírůstkem v barvené paletě trio nových odstínů Satin Flip Volcanic Flare, Gloss Flip Psychedelic a Gloss Flip Deep Space, který svým vzhledem evokuje vesmírnou oblohu. Celkový počet barev v řadě 1080 se tak rozšířil na 98.
 
Fólie se dají i digitálně potisknout a na autě tak lze mít zcela libovolný motiv. 3M nyní oživuje své portfolio tiskových fólií a vylepšuje jejich vlastnosti přidáním technologie Comply Adhesive. Ta zaručí bezproblémovou aplikaci a hladkost výsledného povrchu. Kromě standardní bílé lze nově vybírat i mezi kovovými a průhlednými tiskovými fóliemi, které vynikají stejnými vlastnosti jako bílá fólie. Nabídka se bude dále rozšiřovat - v průběhu prázdnin portfolio ještě obohatí první tisková folie s reflexními prvky 3M Scotchlit Print Wrap Film 780mC-10R.
 
K vylepšení barevného designu se využívají fólie z řady 3M Wrap Overlaminates 8900. Nabízejí volbu celkem sedmi efektů. Umožnují tak vytvořit zajímavé kombinace barev a textur a současně jsou kompatibilní například s fólií 3M Wrap Film 1080. Řada 3M Wrap Overlaminates 8900 obsahuje textury, které se dají aplikovat na jakoukoliv barvu. Díky těmto fóliím získá povrch auta vzhled imitující kov či karbonové vlákno.
 
Mezi nezbytné doplňky při aplikaci fólií patří řezací pásky 3M Knifeless Tapes vyvinuté speciálně pro polep vozidel. Obsahují integrované odřezávací vlákno, které umožnuje precizní řezání. „Při řezání fólie nožem se totiž vystavujeme možnosti, že ji neuřízneme správně, ale s 3M Knifeless Tapes můžeme řezat s ostrými a čistými liniemi aniž by došlo k poškození povrchu,“ vysvětluje Eduard Perski ze 3M.
 
Technologie, jako jsou Micro Comply Adhesive, Controltac  či řezací pásky 3M Knifeless Tapes, zlepšují celý proces aplikace fólií, zaručují kvalitní finální vzhled a nové barevné možnosti představují velikou inspiraci k vytvoření zajímavého designu. Díky těmto inovacím od společnosti 3M jsou možnosti v polepování vozidel zase o kus dál.
  • Rozšířené možnosti v designu vozidel
  • Rozšířené možnosti v designu vozidel
  • Rozšířené možnosti v designu vozidel
  • Rozšířené možnosti v designu vozidel
  • Rozšířené možnosti v designu vozidel