sauto.cz rychloměr: šedá octavia nebo vs. černé bmw | Autoservis | autoweek.cz

Sauto.cz Rychloměr: Šedá Octavia nebo vs. černé BMW

Sauto.cz Rychloměr: Šedá Octavia nebo vs. černé BMW

31.08.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Octavia vévodí českému žebříčku nejen v počtu nabízených, ale i nejčastěji hledaných modelů ojetých aut. Kupující v ČR ale při hledání ojetých vozů stále častěji pokukují i po luxusnějších Superbech a vozy BMW v poptávce předstihly třetí nejčastěji nabízený Ford.
Inzertní server Sauto.cz sesbíral data o více než 63 000 vozech, které jsou jeho prostřednictvím nabízeny k prodeji. Jedná se o auta osobní, užitková či nákladní. Ve spojení s informacemi o míře hledanosti konkrétních značek či modelů tak získal přehled o tom, do jaké míry zájemci o ojetiny své představy o ideálním autě přizpůsobují realitě.

„Není překvapením, že mezi nabízenými auty dominují škodovky. Když však srovnáme nabídku s tím, jak se auta vyhledávají, už by mohlo překvapit, že na 10 nabízených aut této značky připadne pouhých 7 potencionálních zájemců. To znamená, že prodejce by rozhodně neměl očekávat, že se svojí škodovkou uspěje snadno a za jakýchkoli podmínek,“ tvrdí manažer serveru Sauto.cz František Prošek.

Z dat serveru Sauto.cz vyplývá, že vozy Škoda zaujímají téměř čtvrtinový podíl mezi všemi nabízenými značkami. Zdaleka nejvíce se inzerují Octavie, které tvoří 43 % celkové nabídky této značky, třetina nabídky připadá Fabii a 8 % v žebříčku třetím Superbům.

Druhou nejčastěji nabízenou značkou je Volkswagen. Na prvních dvou místech dlouhodobě figurují Golf a Passat s 24 %, respektive 23 %. Zajímavé je, že nabídka Volkswagenů ke koupi a jejich hledanost je výrazně vyrovnanější. Z počtů hledání na serveru Sauto.cz lze usuzovat, že Passat (24 % všech hledání vozů značky Volkswagen) je oblíbenější než Golf (21 %).

„Pokud se podíváme na to, jaké další značky Češi mezi auty hledají, BMW jsou populárnější než rozšířenější a častěji nabízené Fordy. Oblíbenost bavoráků může být dána i tím, že u nás mají tato auta na rozdíl od Fordů punc luxusu a jejich příznivci na ně nedají dopustit. Potvrzují to i nejvíce hledané modely řady 3, 5 a X5,“ doplňuje Prošek.
  • Sauto.cz Rychloměr: Šedá Octavia nebo vs. černé BMW
  • Sauto.cz Rychloměr: Šedá Octavia nebo vs. černé BMW