sdružení licit připravuje aukci pohonných hmot | Autoservis | autoweek.cz

Sdružení Licit připravuje aukci pohonných hmot

Sdružení Licit připravuje aukci pohonných hmot

07.11.2017 | Rybecký Vladimír | Doprava

Petrol Summit 2017 se věnoval otázkám alternativních energií i úsporám za nákup paliv.

Minulý čtvrtek se v pražském hotelu Olympik uskutečnil již 11. ročník Petrol Summitu. Odborný kongres pro profesionály z oblasti výroby a distribuce pohonných hmot a čerpacích stanic byl letos zaměřen především na využití alternativních energií v dopravě, hovořilo se ale i o nouzových zásobách ropných produktů, situaci na českém trhu nebo možných úsporách pro běžné spotřebitele.
 
Právě o úsporách hovořil Vítězslav Grygar, zakladatel nezávislé aukční síně a partner sdružení spotřebitelů licit.cz3. Ten zúčastněným firmám exkluzivně představil nově vyhlášenou aukci pohonných hmot pro běžné spotřebitele. Sdružení se v minulosti již věnovalo aukcím mobilních tarifů, energií nebo potravin. Nyní jako první v České republice vyhlašuje k 24. 11. 2017 aukci paliv. Dle Grygara je díky dražbě možné spotřebitelům zajistit cenu nižší o cca jednu až dvě koruny na litru paliva.
 
Licit je nezávislá komunita spotřebitelů, která je financována aukčními poplatky servisní aukční síně s desetiletou historií e-aukcí a sdružováním poptávek - eCentre. Licit zajišťuje nejvýhodnější ceny z e-aukcí včetně kompletního servisu spojeného se změnou dodavatele na dodávky energií při minimální součinnosti klienta. Posláním této služby je přinést ceny z aukcí do každé domácnosti.