síť profiauto se rozšíří | Autoservis | autoweek.cz

Síť ProfiAuto se rozšíří

Síť ProfiAuto se rozšíří

06.02.2018 | | Autoservis

ProfiAuto pod jednou značkou sdružuje nezávislé servisy a prodejce autodílů. Do konce roku 2018 chce zvýšit počet servisů v obou zemích více než dvojnásobně, plánuje spuštění mobilní aplikace pro zjednodušení procesu obsluhy v servisech a kontroly technického stavu vozidel PitStop.
V České republice a na Slovensku značkaProfiAuto působí od roku 2016. „Aktuálně je v naší síti zapojeno 110 českých a slovenských servisů. S dalšími evropskými zeměmi včetně Polska sdružuje značka ProfiAuto přes 1300 autoservisů. Do konce roku chceme jejich počet na českém a slovenském trhu navýšit na 250,“ říká ředitel sítě ProfiAuto pro Česko a Slovensko Jindřich Krejčí. Evropskou síť by pak mělo tvořit až 2000 servisních míst.
 
V loňském roce čeští a slovenští řidiči nejčastěji do servisů ProfiAuto zajížděli k pravidelným servisním prohlídkám, k opravám brzdových segmentů, k výměnám oleje nebo k seřízení geometrie vozidla. Využívali i větších odborných oprav, které potřebují nejmodernější servisní techniku.
 
Významnými partnery sítě ProfiAuto na českém trhu jsou prodejci automobilových náhradních dílů a příslušenství společnosti RALL, Real Auto, Autorozvody, Cardo aj. Na Slovensku je to distributor náhradních dílů pro osobní a nákladní auta společnost AZ CAR, Szekop, ARP. Na obou trzích má ProfiAuto celkem osm obchodních partnerů a další přibudou již v prvním kvartálu tohoto roku.
 
Motoristé dostávají v servisech ProfiAuto kvalitní a profesionální služby, které jim poskytují vyškolení odborníci. Majitelé autoservisů, zapojení do sítě, získávají nadstandardní materiálovou, technickou, obchodní a manažerskou podporu. „Cílem je, aby náš zákazník měl v každém servisu ProfiAuto stejný standard služeb bez ohledu na stáří auta nebo jeho technickou vybavenost,“ říká Jindřich Krejčí.
 
V letošním roce chce značka ProfiAuto spustit speciální aplikaci pro zákazníky svých autoservisů. Řidiči si prostřednictvím aplikace pohodlně vyberou nejbližší servis, rezervují si přesný termín návštěvy nebo se předem dovědí, kdy budou jejich automobily po opravě k dispozici.
 
„Aplikace by měla výrazně usnadnit komunikaci mezi našimi servisy a zákazníky. Řidiči budou mít pod kontrolou výdaje za opravy nebo náhradní díly a přehledně si zobrazí všechny technické zásahy na jejich vozidlech. Získají vlastně takovou elektronickou knížku oprav, která bude využitelná v jakémkoliv autoservise v síti ProfiAuto,“ říká Jindřich Krejčí.
 
Po velkém úspěchu mezi řidiči připravuje ProfiAuto v Česku i na Slovensku akce PitStop i v roce 2018. Jedná se o servisní prohlídky, kde si mohou řidiči nechat zkontrolovat své vozidlo profesionálními mechaniky zdarma. Bezplatná prohlídka obsahuje například kontrolu brzdové kapaliny, světlometů, tlaku v pneumatikách nebo diagnostiku motoru.