škoda auto modernizovala výrobu | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Auto modernizovala výrobu

Škoda Auto modernizovala výrobu

25.07.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Auto rozbíhá výrobu po celozávodní dovolené s modernizovanými výrobními technologiemi v závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Modernizace a rozvoj automatizace jsou v souladu s koncepcí Průmyslu 4.0. Kvasiny jsou připraveny na zahájení výroby nového modelu Karoq.
Společnost Škoda Auto efektivně využila celozávodní dovolenou. Zatímco zaměstnanci, pracující ve výrobě, čerpali zasloužené volno, automobilka ve svých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí rozšiřovala a modernizovala výrobní a servisní technologie. Tato modernizace se nesla v duchu robotizace, automatizace a digitalizace výrobních procesů v souladu s konceptem Průmysl 4.0. Z těchto opatření těží také nejnovější model - kompaktní SUV Škoda Karoq, které bude sjíždět z linky kvasinského závodu.
 
Společnost Škoda Auto během třítýdenní celozávodní dovolené realizovala přibližně 400 optimalizačních projektů ve zhruba 30 výrobních halách. V hlavním závodě v Mladé Boleslavi byla například v hale M1 za účelem lepšího využití kapacity zvýšen počet taktů výrobní linky o 15. Dále byly v souladu s nejnovějšími technologiemi přestavěny svařovací stanice ve svařovně. Instalace nových robotů v lakovně umožní ještě přesnější nanášení laku.
 
Ve vrchlabském závodě byla dokončena revitalizace vysokonapěťového vedení 110 kV mezi obcemi Hostinné a Vrchlabí a poskytuje elektrický proud závodu i tomuto severočeskému městu a přilehlému okolí.
 
Práce v kvasinském závodě se nesly ve znamení náběhu výroby nového kompaktního SUV Škoda Karoq, pro který byly přizpůsobeny výrobní linky. První vozy budou dodány zákazníkům ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017.