škoda auto rozšířila škoda parts centrum | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Auto rozšířila Škoda Parts Centrum

Škoda Auto rozšířila Škoda Parts Centrum

26.03.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Auto investovala 22,5 milionu eur do rozšíření Škoda Parts Centra. Díky tomu zajistí efektivnější zásobování díly z největšího skladu originálních náhradních dílů v České republice a jednoho ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen.
Škoda Auto dokončila rozšíření svého Škoda Parts Centra v hlavním sídle značky. S celkovou plochou 180 000 m2 je to největší sklad originálních dílů v České republice. Jde o jeden ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen. Automobilka investovala do výstavby 22,5 milionu eur.
 
Rozšířením vytvoří Škoda Auto potřebné skladovací kapacity pro originální náhradní díly a příslušenství, které se budou od roku 2020 používat pro budoucí elektromobily české značky.
 
Škoda Parts Center je významným pilířem poprodejní logistiky podniku. Celková plocha areálu vzrostla o 60 000 na 180 000 m2. Jen skladovací plochy po rozšíření zabírají více než 105 000 m2, což odpovídá ploše přibližně 13 fotbalových hřišť.
 
S 28 000 objednanými položkami denně pro zákazníky ve více než 100 zemích představuje důležitou součást celosvětové distribuční sítě originálních náhradních dílů a příslušenství jak pro vozy značky Škoda, tak i pro vozy dalších značek koncernu Volkswagen. Aktivní sortiment zahrnuje kolem 140 000 položek. Rychlou a spolehlivou expedici dílů partnerům značky Škoda na celém světě i prodejcům dalších koncernových značek na vybraných trzích zajišťuje 500 zaměstnanců. V rámci rozšíření vzroste počet zdejších zaměstnanců o dalších 40, např. operátorů logistiky a průmyslových logistiků.
 
„Rozšíření Škoda Parts Centra bude pro naše zákazníky přínosem. Potřebné náhradní díly nyní obdrží ještě rychleji. Současně jsme ještě lépe připraveni na budoucí výzvy. Díky rozšíření našeho centrálního skladu je zaručeno i zásobování náhradními díly pro budoucí modely značky Škoda. V příštích letech budeme intenzivně pracovat na elektrifikaci naší modelové palety,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu Alain Favey.
 
Od otevření v roce 1999 společnost Škoda Auto svůj sklad originálních náhradních dílů postupně rozšiřuje. V letech 2004 a 2005 vzrostla skladovací plocha o 14 000 m2. V roce 2011 byla dokončena další přístavba o ploše 18 600 m2. V letech 2011 a 2012 byl vybudován regálový sklad (HRL). Aktuální rozšíření o dalších 31 000 m2 bylo zahájeno v prosinci 2016 a dokončeno v březnu letošního roku.
 
Vedle nového úseku příjmu zboží a expedice disponuje Škoda Parts Center také moderním regálovým skladem, do nějž se v režimu blokového skladování vejde až 8000 palet. Speciální regály umožňují maximální využití prostoru. Díky optimalizovaným procesům se objednané originální díly a příslušenství na území České republiky a Slovenska dodávají do rána následujícího dne. Zákazníci ve vybraných evropských zemích obdrží svou zásilku do 24 hodin.