škoda garantuje zásobování díly po celém světě | Autoservis | autoweek.cz

Škoda garantuje zásobování díly po celém světě

Škoda garantuje zásobování díly po celém světě

21.04.2020 | | Autoservis

Škoda Parts Center v Mladé Boleslavi pracuje na tři směny a spolehlivě zásobuje originálními díly Škoda více než 94 zemí po celém světě. Škoda Parts Center je zároveň je jedním ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen.

I přesto, že výroba v českých závodech Škoda Auto kvůli pandemii koronaviru stojí, nemusí mít zákazníci značky obavy o zásobování svých vozů originálními díly. Škoda Parts Center v Mladé Boleslavi zásobuje servisy ve více než 94 zemích světa a zajišťuje tak mobilitu nejen zákazníků, ale i složek integrovaného záchranného systému.
 
V České republice zůstává otevřeno 99 % z 227 servisů, v sousedním Slovensku je pro zákazníky nadále k dispozici 87 % ze 74 provozoven. V rámci 20 nejdůležitějších trhů Škoda Auto je v současné době v provozu přibližně 77 % všech autorizovaných servisů. Škoda Parts Center zásobuje servisní partnery Škoda všemi originálními díly i během pandemie koronaviru, aby se mohli co nejlépe postarat o vozy zákazníků i v této složité době.
 
Aby po celém světě zůstaly milióny vozů Škoda mobilní, funguje Škoda Parts Center nyní opět ve třísměnném provozu. V době, kdy koronavirová krize v České republice vrcholila, zde fungoval pouze dvousměnný provoz, aby bylo možné zajistit bezkontaktní logistiku. Dočasně zde tak pracovalo 150 z obvyklých 600 zaměstnanců.
 
Ochrana zaměstnanců a dodavatelů před nákazou Covid-19 je i nadále prioritou. Z tohoto důvodu zde Škoda Auto ve spolupráci se sociálním partnerem Odbory Kovo přijala rozsáhlá bezpečností opatření společně s doplňujícími hygienickými a ochrannými předpisy.
 
S celkovou plochou 180 000 metrů čtverečních je Škoda Parts Center v Mladé Boleslavi největším skladem dílů v Čechách. Jako jeden z pouhých tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen hraje zásadní roli při zásobování díly pro celý koncern. Denně ze Škoda Parts Center odjíždí přibližně 90 nákladních vozů s originálními díly – před omezeními spojenými s koronavirem jich bylo kolem 190. Za běžného provozu Škoda Parts Center posílá denně přibližně 28 000 zásilek s originálními díly a příslušenstvím do více než 100 zemí celého světa.