škoda karoq se poprvé v praze | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Karoq se poprvé v Praze

Škoda Karoq se poprvé v Praze

29.09.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Výstava Autoshow Praha 2017 se uskuteční již po dvacáté, po čtvrté pak v novém konceptu za přítomnosti více než čtyř desítek automobilových značek a stánků v jednotném konceptu.
Kromě výše uvedeného počtu značek je ohromující počet českých premiér a novinek, které přicházejí k českým motoristům. Ve dnech 5. až 8. října budou jako obvykle v celém areálu výstaviště v Holešovicích k vidění stovky osobních i užitkových vozidel.
 
Venkovní plocha bude zasvěcena užitkovým vozům, parkovišti několika desítek vozů určených k testovacím jízdám a spolu s dolní částí areálu i přestavbám, tuningu a doprovodnému programu.
 
Hlavní dějství včetně premiér a představení novinek se však odehraje v Průmyslovém paláci, jeho střední hale, pravém a levém křídle. Z domácí produkce se objeví poprvé Škoda Karoq. Hyundai přiveze z Nošovic několik verzí nového modelu i30 včetně praktické verze kombi.
 
Dalšími novinkami evropské provenience budou například Ford Fiesta, Jaguar XF Sportbrake, Maserati Ghibli a GT, Opel Grandland X, Range Rover Velar, Renault Koleos, Seat Arona, Volkswagen Arteon, či Volvo XC60.
 
Ze Spojených států zamíří na pražský autosalón Cadillac CT6 a XT5 a Corvette ve verzi Grand Sport. Z Asie se na Autoshow Praha 2017 objeví Kia Stinger a Stonic, přepracované sportovní Subaru WRX STI doplní Subaru Levorg modelový ročník 2018, novinkou bude i nová Suzuki Swift. Součástí vnitřní expozice bude prezentace mopedových aut (malých aut a mikro vozidel), která zaujmou zejména mladé začínající řidiče od 15 roků.
 
Na volné ploše před Průmyslovým palácem budou například bezdotykové automyčky, servisní a garážová technika a výběr atraktivních užitkových vozů.
 
Důležitou součástí Autoshow bude bohatý doprovodný program provázející všechny čtyři výstavní dny. V pátek, sobotu a neděli se uskuteční testovací jízdy se třemi desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla.
 
Obrovskou atrakcí pro děti i rodiče bude Mini Autosalon, jaký se v Praze objeví vůbec poprvé: elektrické zmenšeniny opravdových vozů atraktivních značek, v nichž se malí motoristé budou moci svézt. V rámci exkluzívní expozice těchto minivozů je budou moci svým dětem i koupit.
 
V sobotu 7. 10. 2017 na Bruselské cestě bude druhý ročník srazu tuningových vozů Escape6 & Autoshow Praha 2017 Meet.
 
Bezpečnost na silnicích - zaměřeno na ženy řidičky je další z doprovodných programů Autoshow. Internetový magazín Žena v autě.cz již po třetí zajistí společně s BESIP akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět trenažery, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v 30km rychlosti či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti.
 
Hlavním partnerem Autoshow Praha je nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina, která bude prezentovat paliva nové generace Efecta prostřednictvím technologie X-Ray, umožní zákazníkům vyzkoušet moderní technologie v podobě oculusu a načerpat energii v útulném Stop Cafe, kde, stejně jako na čerpacích stanicích, bude možné ochutnat kvalitní kávu a křupavé hotdogy. Zákazníci se zájmem o provozování čerpací stanice mohou získat více informací ve speciálně upraveném vozu Benzina Akademie.