hmmc zahájila výrobu v převodovkárně č. 2 | Aktuality | autoweek.cz

HMMC zahájila výrobu v převodovkárně č. 2

HMMC zahájila výrobu v převodovkárně č. 2

04.06.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zahájila výrobu v převodovkárně č.2. HMMC dodává převodovky nejen pro mateřský závod Hyundai v Nošovicích, ale i pro závod Kia v Žilině a v závod Hyundai v ruském St. Petěrburku.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) zahájila výrobu v převodovkárně č. 2. Rozšíření výroby zvýšilo roční kapacitu převodovek na 530 000 kusů a vytvořilo 97 nových pracovních míst. Převodovky z Nošovic se používají nejen ve vozech Hyundai, vyráběných v závodě HMMC, ale i ve vozech Kia vyráběných v závodě Kia Motors Slovakia v Žilině a ve vozech Hyundai, opouštějících výrobní linky závodu Hyundai Motor Manufacturing Rus (HMMR) v St. Petěrburku.

Výroba v převodovkárně č. 2 byla zahájena po třinácti měsících od zahájení stavby - o dva měsíce dříve než předpokládal původní plán. "Urychlení výroby bylo možné zejména díky obrovskému pracovnímu nasazení dělníků a techniků, kteří na zprovoznění výrobního zařízení pracovali nepřetržitě i o víkendech a svátcích. Všem jim patří maximální uznání a díky," řekl při zahájení výroby prezident společnosti HMMC Kim Jun-ha.

Převodovkárna č. 2 stavebně navazuje na stávající převodovkárnu č. 1, takže se v podstatě jedná o jeden kompaktní objekt. Dosavadní roční produkce převodovek v Nošovicích byla 300 000 kusů. Po rozšíření výroby to bude 530 000 kusů přímo řazených převodovek ročně.

Stavba byla zahájena na počátku loňského května a výroba byla spuštěna po třinácti měsících. Nová převodovkárna představuje investici cca 70 milionů euro (zhruba 1,8 miliardy korun) nejen do samotné stavby, ale zejména do špičkových obráběcích strojů a 97 nových pracovních míst. V převodovkárně, stejně jako v ostatních provozech automobilky Hyundai, běží od loňského září třísměnný provoz.