škoda roomster nejúspěšnější v hodnocení ojetých vozů dekra 2014 | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Roomster nejúspěšnější v hodnocení ojetých vozů DEKRA 2014

Škoda Roomster nejúspěšnější v hodnocení ojetých vozů DEKRA 2014

21.02.2014 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Roomster byla v hodnocení ojetých vozů DEKRA 2014 nejlepší ve třídě malých MPV s nejnižším počtem závad. Univerzální model Škoda Roomster byl vyhlášen nejlepším ojetým vozem ve svém segmentu v hodnocení do 50 000 i 100 000 ujetých km.

Na vůz Škoda Roomster se lze i po mnoha tisících kilometrech spolehnout. Dokládají to výsledky aktuálního hodnocení stavu ojetých vozů DEKRA pro rok 2014. Univerzální automobil značky Škoda měl ve třídě malých MPV nejnižší počet závad ze všech kontrolovaných vozů, a to jak v kategorii do 50 000 ujetých km, tak v kategorii do 100 000 ujetých km.

Vítězství modelu Škoda Roomster v segmentu malých MPV vychází z reálných výsledků technických kontrol německé odborné organizace DEKRA. Pro sestavení každoročně vydávané zprávy DEKRA vyhodnocuje výsledky 15 milionů technických prohlídek z období posledních dvou let. Organizace přitom vyfiltruje informace o závadách, které jsou pro hodnocení ojetých vozů relevantní, a vytvoří z nich index závad DEKRA DMI.

Hodnotí se vozy z devíti různých segmentů, od malých vozů až po lehké užitkové vozy. V letošním roce byla nově zavedena kategorie malá MPV, v níž Škoda Roomster s přehledem zvítězila.

„Tento úspěch potvrzuje, že Roomster i po tisících ujetých kilometrech přesvědčuje typickými přednostmi vozů značky Škoda. Nabízí vynikající poměr ceny a užitné hodnoty a profituje ze známé vysoké kvality vozů této značky,“ říká Luboš Vlček, šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika. „V podobě modelu Roomster nabízíme zákazníkům mimořádně spolehlivý, všestranný a prostorný vůz, který obohacuje jejich každodenní život.“

Ve zprávě o stavu ojetých vozů DEKRA se Škoda Roomster v kategorii malých MPV umístila na prvním místě hned dvakrát. Praktický pětidveřový automobil se osvědčil v hodnocení vozů do 50 000 ujetých kilometrů, ale bodoval i v kategorii od 50 001 do 100 000 kilometrů jako vůz s nejnižším počtem relevantních závad. Již dříve byl přitom Roomster v Německu oceněn jako vůz s nejvyšší zůstatkovou hodnotou v kategorii minivanů v anketě pořádané magazínem Focus online a organizací bähr&fess forecasts. Dle jejich hodnocení je Roomster ve své kategorii vozem s nejnižší ztrátou hodnoty (posuzována byla verze 1,2 TSI Active).