škoda zaměstnanecké sbírky pro život dětem | Autoservis | autoweek.cz

Škoda Zaměstnanecké sbírky pro Život dětem

Škoda Zaměstnanecké sbírky pro Život dětem

12.12.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Zaměstnanci společnosti Škoda Auto v rámci projektu Škoda Zaměstnanecké sbírky spolu s automobilkou podporují šest neziskových organizací. Jednou z těch, které tuto pomoc nezbytně potřebují, je nezisková organizace Život dětem.
Posláním neziskové organizace Život dětem je pomoc vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu a kvality života vážně nemocných dětí v rámci celé České republiky. Život dětem pomáhá především dětem v domácí péči rodičů, ale také zdravotnickým a dalším dětským zařízením.
 
Získané finanční prostředky ze Zaměstnaneckých sbírek organizace používá na uspokojení individuálních žádostí rodičů vážně nemocných dětí, a to na základě lékařských zpráv dětí, odborných doporučení a dokladu o příjmech a výdajích rodiny. Rodiny nedostávají finanční dary, organizace přímo nakupuje dětem potřebné přístrojové vybavení, zdravotnické a kompenzační pomůcky, speciální výživu, ozdravné a rehabilitační pobyty a podobně.
 
Organizace pomáhá především dětem, jejichž diagnóza nezapadá do běžného rámce, s nímž počítají pojišťovny a ministerské tabulky. Postavení rodičů dětí s vážným postižením je zvláště složitá od té doby, kdy byl systém sociální pomoci potřebným v letech 2010 až 2013 zcela zdevastován během působení ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09).
 
S pomocí organizace Život dětem se rodičům daří dětem s vážným onemocněním umožnit co možná nejnormálnější způsob života - chodit do školy s jinými dětmi a věnovat se v rámci možností i různým zálibám.
 
Průměrné náklady na jedno dítě činí okolo 35 000 Kč. Spolu se Škoda Auto organizace Život dětem již dva roky pomáhá každý měsíc dvěma dětem. Nejedná se ovšem jen o jednorázovou pomoc, ale o dlouhodobou podporu těch, kteří ji potřebují. V prvním kole bylo potřebným rozděleno 1 130 000 Kč, v právě probíhající druhé fázi už to je více než 600 000 Kč.
 
  • Škoda Zaměstnanecké sbírky pro Život dětem
  • Škoda Zaměstnanecké sbírky pro Život dětem
  • Škoda Zaměstnanecké sbírky pro Život dětem