skupina tukas navýšila v roce 2017 prodej | Autoservis | autoweek.cz

Skupina TUkas navýšila v roce 2017 prodej

Skupina TUkas navýšila v roce 2017 prodej

23.02.2018 | | Autoservis

Neauditovaný obrat skupiny TUkas překonal v loňském roce 3 miliardy Kč. Celkový prodej ve skupině se přiblížil hranici 6000 vozů, což je meziroční nárůst o 15,5 %.
V oblasti prodeje nových vozů skupina TUkas dosáhla skupina navýšení prodeje o 17,5 % na 4593 vozů, u ojetých vozů narostl prodej o 9,1 % na 1311 automobilů, mj. i díky modernizaci prodejních ploch a zázemí a rozšíření prodeje ojetých vozů na nové ploše v Modřanech vedle radnice. V oblasti servisu skupina TUkas zaznamenala nárůst o 4,9 %, a to u pracovních výkonů i prodeje originálních náhradních dílů.
 
Rok 2017 proběhl ve skupině TUkas ve znamení výstavby a dokončení nových autosalonů značek Kia, Renault, Dacia, Opel a Volvo. Největší zájem zákazníků byl o vozy Škoda, Kia, Renault a Dacia.
 
„Velmi úspěšný rok jsme zaznamenali především díky nově zastupovaným značkám Kia, Renault a Dacia, ale i vzhledem k obrovskému zájmu o nové modely značky Škoda. Do letošního roku vstupujeme s cílem pokořit hranice prodeje 5000 nových a 1500 ojetých vozů,“ říká generální ředitel skupiny TUkas Petr Lehký.
 
Skupina TUkas v roce 2017 investovala desítky milionů Kč do rekonstrukcí a dokončení autosalonů Kia, Renault, Dacia, Opel a Volvo. Všechny projekty byly realizovány podle nejmodernějších ekologických trendů, včetně vytápění a klimatizace pomocí technologie kapilár, hloubkových vrtů a tepelného čerpadla. Ty zajišťují vysoce komfortní a ekologické udržování tepelné interiérové rovnováhy po celý rok, vysoké úspory spotřeby energie na vytápění i chlazení a výrazně snižují koncentraci prachových a alergenních polétavých částic.
 
Skupina TUkas je autorizovaným prodejcem a servisem značek Volkswagen, Škoda, Volvo, Opel, Kia, Renault a Dacia. Dále pak autorizovaným servisem značek Audi, Ford a Chevrolet. Ojeté vozy jsou nabízeny prostřednictvím programů Škoda Plus, Das WeltAuto, Volvo Select a Opel Certifikované ojeté vozy. Operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů zajišťuje společnost TT-Complex.