slovenské dálniční eznámky už lze koupit | Autoservis | autoweek.cz

Slovenské dálniční eznámky už lze koupit

Slovenské dálniční eznámky už lze koupit

04.12.2015 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Elektronické dálniční známky pro Slovensko jsou již v předprodeji.
Národní dálniční společnost zahájila předprodej elektronických dálničních známek. Motoristé si je mohou zakoupit elektronickou dálniční známku platnou pro rok 2016 koupit v předprodeji prostřednictvím internetového portálu www.eznamka.sk, přes mobilní aplikaci "eznamka" (pro operační systém Android i pro iOs) a v tradičních prodejních místech (většinou čerpací stanice). Prodejní místa jsou označeny logem "eznámka". Seznam prodejních míst je uveden na webu www.eznamka.sk
 
Při koupi elektronické dálniční známky motorista zadává evidenční číslo vozidla a zemi registrace. Za elektronickou dálniční známku může zaplatit hotovostí nebo platební kartou. Při koupi přes internet nebo mobilní aplikaci dostane motorista doklad o koupi elektronickou formou, při koupi na obchodním místě obdrží papírový doklad. Potvrzení o úhradě nemusí motorista během jízdy po zpoplatněných dálnicích a rychlostních silnicích nosit s sebou.
 
Cena dálniční známky na Slovensku se v souvislosti s touto změnou nemění, je tedy pro vozidla do 3,5 t 50 eur za roční, 14 eur za 14denní a 10 eur za 10denní.