stát poskytne dalších 30 milionů kč na cng | Autoservis | autoweek.cz

Stát poskytne dalších 30 milionů Kč na CNG

Stát poskytne dalších 30 milionů Kč na CNG

13.05.2020 | | Autoservis

Stát poskytne na výstavbu plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG) dalších 30 milionů korun z evropských fondů. Navazuje tak na program dotací před dvěma lety, kdy pro výstavbu vyčlenil z evropských peněz až 50 milionů korun.
V rámci obou dotačních programů by mělo vzniknout minimálně 12 stanic. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. V současnosti je v České republice zaregistrováno přes 20 000 aut na CNG, plnicích stanic je přes 200.

Ministerstvo si od dotačního programu slibuje další rozšíření dopravy na stlačený zemní plyn v ČR. Peníze dostanou žadatelé se zkušenostmi v obchodu a fungování rozvodných sítí s plynem. Dotace státu by v jednotlivých projektech měla tvořit maximálně 30 % nákladů.

Jde o další dotační program ministerstva na podporu alternativních pohonných hmot, který resort letos vyhlásil. Až 60 milionů korun ministerstvo poskytne na výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily. Ministerstvo v minulosti vyčlenilo peníze i na výstavbu stanic na zkapalněný zemní plyn (LNG) či vodík. Celkem má ministerstvo na dotační program pro podporu infrastruktury pro alternativní paliva v operačním programu vyčleněno 1,2 miliardy korun.