tatra od studentů | Autoservis | autoweek.cz

Tatra od studentů

Tatra od studentů

21.07.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Studenti z Vysočiny budou stavět novou Tatru pro tamní silničáře.
Kopřivnická automobilka Tatra Trucks předala Střední průmyslové škole v Třebíči klíčové díly nutné k sestavení plněpohonného vozidla Tatra Phoenix 4x4. Jde o komponenty unikátního tatrováckého podvozku s centrální nosnou rourou, motor s převodovkou a kabinu. Cílem akce, kterou dohodla automobilka s Krajem Vysočina a krajskými silničáři, je praktická výuka studentů na Vysočině
 
Stavba Tatry z předaných dílů bude ročníkový projekt. Po sestavení vozidla studenty na pracovišti Krajské správy a údržby silnic Vysočina (KSÚSV) dojde k jeho přepravě do Kopřivnice, kde projde diagnostickým procesem i zkušebními jízdami na polygonu. I této části projektu se budou studenti z Vysočiny pod vedením tatrováckých mistrů účastnit.
 
Radní Jana Fialová za Kraj Vysočina uvádí: „Tatry se už desítky let podílejí ve službách krajské správy silnic na zajištění bezpečnosti a průjezdnosti komunikací na Vysočině, a to i v těch nejtěžších podmínkách. Projekt Postav si svůj náklaďák je vynikající příspěvek připomenutí této tradice i k praktickému vzdělání našich studentů."
 
Manažer pro klíčové zákazníky Tatry Radek Suk uvádí: „Tatrovky jsou unikátní auta, která nejsou dílem robotů, ale šikovných konstruktérů i montážních dělníků. V naší továrně, a to je dnes také výjimečné, se vyvíjí a vyrábí celé auto: podvozek, motor s převodovkou i kabina. Jsme rádi, že můžeme stoletou tradici českého průmyslu a jedné z prvních automobilek na světě, kopřivnické Tatry, sdílet s mladou generací na Vysočině."
 
Zbytek dílů, potřebných pro sestavení Tatry, bude dopraven během letních prázdnin. V září před vlastním zahájením stavění vozidla proběhne proškolení žáků a mistrů odborného výcviku přímo v Kopřivnici. Oficiální zahájení projektu a představení všech spolupracujících subjektů proběhne na Dni komunální techniky 14. 9. 2018 v prostorách Krajské správy a údržby silnic v Jihlavě.
 
  • Tatra od studentů
  • Tatra od studentů
  • Tatra od studentů