hyundai představuje novou generaci i20 | Nové modely | autoweek.cz

Hyundai představuje novou generaci i20

Hyundai představuje novou generaci i20

13.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Hyundai potřebuje oživení nabídky svých nejprodávanějších modelů. Po loňském uvedení městského mini i10 přichází s novou generací malého modelu i20, která se stane tvrdým sokem pro novou generaci vozu Škoda Fabia.

Hyundai chce s novým i20 navázat na své dosavadní úspěchy v evropském segmentu malých aut, reprezentovaných téměř milionem prodaných vozů od roku 2002, kdy byl uveden na trh model Getz. Původní i20, který se představil v roce 2007, byl jedním z nejprodávanějších modelů značky v Evropě.

 

Klíčovým cílem pro novou generaci je oslovit ještě širší skupiny zákazníků, dále vylepšit vnímání značky Hyundai veřejností a potvrdit její postavení evropského výrobce. Nová generace i20 byla navržena a vyvinuta v Evropě. Potřebám evropských zákazníků vychází vstříc zejména vnitřním prostorem, technicky vyspělými a komfortními prvky a osobitým designem.

 

Čistý a jednoduchý design vozu, navržený v Evropském designérském středisku Hyundai Motor v německém Rüsselsheimu, je ovlivněn druhou generací designérské filozofie značky Hyundai, založené na fluidních tvarech (oficiálně se označuje Fluidic Sculpture 2.0). Ta byla poprvé použita u nové generace velkého sedanu Genesis.

 

Z nové generace i20 bude odvozen i nový vůz pro mistrovství světa rallye. Tato skutečnost se také odrazila při návrhu designu, který by měl ukazovat přímé spojení mezi sériovým vozem a verzí WRC. Nová generace i20 vznikla na nové platformě s rozvorem 2570 mm, tedy o 45 mm delší než u předchůdce. Karoserie má délku 4035 mm. Pocit prostornosti umocňuje v této třídě jedinečné panoramatické střešní okno, které je výklopné a posuvné.

 

Interiér patří mezi nejprostornější ve svém segmentu. Objem zavazadlového prostoru je 326 l. V nabídce jsou i technické vymoženosti jako integrované zadní kamery a LED pro přední světlomety a sdružené zadní svítilny.

 

Výstavní světová premiéra nové generace i20 se uskuteční 2. října 2014 na autosalonu Paříži. Vyrábět se bude spolu s modelem i10 v rozšířeném tureckém závodě HAOS v Ízmitu.

  • Hyundai představuje novou generaci i20
  • Hyundai představuje novou generaci i20
  • Hyundai představuje novou generaci i20
  • Hyundai představuje novou generaci i20