uber odvážel lidi z barů domů zdarma | Autoservis | autoweek.cz

Uber odvážel lidi z barů domů zdarma

Uber odvážel lidi z barů domů zdarma

28.12.2015 | | Autoservis

Jak jsme již informovali, uspořádala společnost Uber akci UberBREATHE upozorňující na rizika jízdy pod vlivem alkoholu.
V rámci akce UberBREATHE společnost Uber ve dnech od 16. do 19. prosince nainstalovala ve čtyřech klubech po Praze zařízení, které měřilo hladinu alkoholu v krvi. Po požití alkoholu si tedy lidé mohli objednat odvoz zadarmo domů. Uber akcí poukázal na to, že existuje dostupná možnost, jak se po oslavách dopravit domů a nesedat za volant pod vlivem alkoholu.
 
Uber za uplynulé dny uskutečnil desítky jízd zdarma. Kampaň byla pozitivně přijata jak návštěvníky barů, tak jejich provozovateli. Do akce se zapojil také adiktolog a psychoterapeut Pavel Gregor, který uvedl: „Alkohol stojí za každou desátou smrtelnou nehodou na silnici. Nejrizikovější hladina alkoholu u motoristy je v rozmezí od 0,5 ‰ do 1,5 ‰. Hladina 0,8 ‰zvyšuje riziko dopravní nehody 3x, 1,5 ‰ pak 22x.“
 
Díky technologii jako je Uber se cestující mohou dostat domů rychle, bezpečně a jednoduše pomocí stisknutí tlačítka. Téměř ve všech městech, kde Uber působí, není pro Uber špička v ranních hodinách nebo na konci pracovní doby, ale pozdě v noci, kdy zavírají bary.