učni staví studii kabrioletu škoda karoq | Autoservis | autoweek.cz

Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq

Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq

13.04.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Žáci podnikového učiliště Škoda Auto staví studii kabrioletu Škoda Karoq. Na stavbě žákovského vozu se podílí 20 žáků ze sedmi oborů. Pátý žákovský vůz bude představen veřejnosti v červnu 2018. Škoda Auto opět nabízí mladým talentům možnost vžít se do role vývojářů a konstruktérů.
Dvě desítky žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto ve věku 17 a 18 let spojí síly, aby společně postavili pátý žákovský vůz. Po čtyřech studiích, postavených v uplynulých letech, se letos žáci rozhodli pro vůz Škoda Karoq ve verzi kabriolet. Studii postaví pod vedením mistrů odborného výcviku a za podpory oddělení technického vývoje, designu a výroby v Mladé Boleslavi. Návrh nového žákovského vozu vznikal za spolupráce studentů firemního učiliště a praktikantů oddělení designu pod dohledem zkušených designerů.
 
Na projektu se sešli mladí technici ze sedmi oborů - jsou mezi nimi mimo jiné autolakýrníci, autoelektrikáři a karosáři. Vůz stavěný žáky Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto opět potvrzuje vysokou kvalitu vzdělávacího programu společnosti Škoda Auto. V rámci praktického projektu si žáci vyzkouší spolupráci v týmu a zároveň prověří své technické a organizační schopnosti. Studie, která zatím nemá své jméno, bude představena veřejnosti v červnu.
 
„Na projekt se velmi těšíme, protože jsme dostali šanci postavit vůz podle svých představ,“ říká člen týmu Ondřej Bacík.
 
Od roku 2014 žáci každoročně navrhují a staví jeden vůz. První studií byla dvoumístná verze vozu Citigo, v roce 2015 následoval pickup na bázi modelu Fabia, v roce 2016 kupé, vycházející z vozu Rapid Spaceback, a v roce 2017 vytvořili z vozu Citigo buggy s elektrickým pohonem.
 
  • Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq
  • Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq
  • Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq
  • Učni staví studii kabrioletu Škoda Karoq