peugeot i0n znovu rekordmanem | Trendy | autoweek.cz

Peugeot i0n znovu rekordmanem

Peugeot i0n znovu rekordmanem

25.09.2012 | | Trendy

Peugeot i0n se už podruhé zapsal do české knihy rekordů. Poté, co loni v srpnu objel za 15 dní Českou republiku, se letos stal hlavním aktérem rekordu nazvaného Nejdelší vzdálenost ujetá elektromobilem za 24 hodin.

Malý městský elektromobil Peugeot i0n opět dostal příležitost prokázat, jak nečekané výkony je schopen podat. Tým příznivců elektromobility zvolil tento model k 24hodinovému přejezdu s cílem přiblížit elektrické vozy veřejnosti a zvýšit důvěru zákazníků k těmto ekologickým prostředkům mobily.

Realizační tým ve složení Jakub Špaček (publicista), Petr Minařík (novinář) a Josef Lasovský (zástupce poskytovatele dobíjecích stanic - Schrack Technik s.r.o.) zahájil dne 20. září v 15:00 z hodonínského náměstí maratón elektrické jízdy, na jejímž konci - 21. září v 15:00 -  ukázal tachometr 1030 ujetých kilometrů, což je nový český rekord v této disciplíně. Akce, pořádané pod záštitou hodonínského starosty Mgr. Igora Taptiče, se zúčastnili také zástupci Ministerstva pro místní rozvoj a zástupci místní samosprávy.

Na ujetých 1030 km, spotřeboval Peugeot i0n 146 kWh elektrické energie. Vůz, za jehož volantem se střídali tři řidiči, absolvoval 15krát předem stanovený okruh, po němž vždy podstoupil dobíjení v mobilní rychlodobíjecí stanici firmy Schrack Technik s.r.o. Cíl každé etapy a dobíjení probíhalo na Masarykově náměstí v Hodoníně.

Realizace rekordu byla součástí osvětové akce o elektromobilitě, kterou pořádalo v rámci týdne evropské mobility město Hodonín. Zahájena byla v pondělí 17. září, kdy byl starostovi města Hodonína Igoru Taptičovi slavnostně předán vůz Peugeot i0n k týdennímu používání, pokračovala různými přednáškami na téma elektromobilita, neformálním setkáním elektromobilistů, testováním elektromobilů a elektrokol a dalšími doprovodnými akcemi. "Jsme rádi, že město Hodonín mohlo hostit tento ojedinělý projekt a podílet se tak na rozvoji elektromobility v ČR" prohlásil starosta města Hodonín Igor Taptič.

"Přestože se o elektromobilitě v České republice už několik let hodně mluví, její rozvoj je zatím spíše pozvolný. Každá akce, každá iniciativa, vedoucí k pozitivní změně, je přínosem a představení elektromobilu Peugeot iOn v Hodoníně je dalším krokem na cestě za čistšími a tiššími centry měst. Je zřejmé, že s elektromobily se v ulicích budeme setkávat čím dál tím více a bude to nejen ku prospěchu obyvatel měst. Obrovský nárůst prodejů elektromobilů za akční cenu, který se u nás projevil v září, svědčí o velkém prodejním potenciálu těchto vozů," prohlásil Yann Carnoy, generální ředitel společnosti Peugeot Česká republika.