uhp pneumatiky goodyear eagle f1 asymmetric 5 | Autoservis | autoweek.cz

UHP pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

UHP pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

03.05.2019 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Goodyear uvádí na trh další generaci vysoce výkonných (UHP) silničních pneumatik Eagle F1 Asymmetric 5.
U svých nejmodernějších univerzálních letních pneumatik Goodyear využil řadu nových technologií, které umožnily významně zdokonalit brzdný výkon na mokru a ovladatelnost na suchém povrchu, a to bez jakýchkoli ústupků v oblasti pohodlí jízdy nebo hlučnosti.
 
Za mnoha novými kvalitami pneumatik stál především vlastní vývoj vysoce ušlechtilé směsi, která novým pneumatikám propůjčuje vynikající chování na mokru, aniž by přitom omezovala jejich odolnost nebo ovladatelnost na suchém povrchu. Pneumatiky jsou dále zkonstruovány tak, že se při brzdění zvětšuje jejich styčná plocha s vozovkou. Nabízejí tak kontakt s povrchem vozovky v rozsahu dosud charakteristickém spíše pro nákladní pneumatiky, což přispělo ke zkrácení brzdné dráhy ve srovnání s pneumatikami Eagle F1 Asymmetric 3 o celkem 4 %.
 
V úsilí o další zvýšení výkonnosti pneumatik se Goodyear zaměřil i na omezení ohybu a přenosu příčných sil v oblasti běhounu. Výsledná precizní reakce v zatáčkách, lepší trakce a ničím nerušená akcelerace pomohly zlepšit ovladatelnost vozu na suchém povrchu. Současně to posílilo i zpětnou vazbu při řízení. Výsledkem je lepší spojení mezi řidičem a vozem a příjemný zážitek ze sebevědomé jízdy. 
 
Prvních 51 rozměrů uvede Goodyear na trh mezi únorem a květnem 2019. Dalších 10 bude následovat mezi červnem a prosincem 2019. Goodyear nabídne provedení s průměrem 17” až 22”, šířkou 205 až 315 milimetrů a bočním profilem 50 až 25 s předpokládaným určením pro nejrůznější vozy od Volkswagenu Golf přes luxusnější vozidla typu Mercedes-Benz třídy C nebo BMW řady 3 až po standardní verze vozu Porsche 911.
 
Díky novým pneumatikám hodlá Goodyear těžit ze silného meziročního nárůstu o 8,3 % v segmentu vysoce výkonných pneumatik o rozměru 17“ a vyšším, které již nyní tvoří 22 % celkového prodeje letních pneumatik. Navíc by se měl prodej vozidel vyšší třídy podle prognóz do roku 2023 zvýšit z 17,5 na 18,2 %.

  • UHP pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5
  • UHP pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5