upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon | Autoservis | autoweek.cz

Upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon

Upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon

12.11.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Bridgestone uvádí na evropské trhy nejmodernější řešení pro předvídavou údržbu pneumatik a vozidel My Speedy. Aplikace My Speedy bude k dispozici ke stažení na portálech App Store nebo Android Market.
Koncept upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon byl vyvíjen pod označením Bridgestone Connect s cílem vytvořit řešení síťově propojeného automobilu, které poskytne řidičům větší pocit jistoty a klidu. Díky sledování technického stavu vozidla v reálném čase dokáže My Speedy upozornit řidiče na problémy, a zabránit tak potenciálně nebezpečným událostem, které by stály čas a peníze. Řešení My Speedy vzniklo s využitím digitálních nástrojů na základě výsledků výzkumu potřeb spotřebitelů v celé EU.
 
Zjišťování technického stavu vozidla nebývá snadné a řidiči obvykle netuší, co se odehrává pod kapotou jejich vozu. To může mít za následek neočekávané nebo nebezpečné situace. Řidiči však mohou využívat nejmodernější řešení, která přispějí k bezpečnému provozu a ušetří čas i peníze.
 
My Speedy používá integrovaný telematický hardwarový klíč ke sledování důležitých komponent vozidla, jako jsou pneumatiky, brzdy, akumulátor, motorový olej nebo chybové signály, a to vše v reálném čase. My Speedy tedy nabízí prediktivní funkci, která předvídá problémy dřív, než nastanou.
 
Jsou-li detekovány potenciální problémy, zašle aplikace My Speedy řidiči preventivní upozornění na jejich chytrý telefon, a to včetně pokynů pro nejlepší opatření, které problém vyřeší. Aplikace My Speedy také nabízí možnost rezervovat si návštěvu prodejce a poskytuje praktické tipy pro motoristy, kteří se chtějí naučit základním dovednostem v oblasti údržby.
 
Aplikace My Speedy je jedinečná, protože se v současnosti jedná o jediné řešení na trhu poprodejních služeb, které zahrnuje předvídavé funkce pro údržbu pneumatik a vozidla. Základní řešení bude bezplatné, jen některé vyspělejší funkce budou k dispozici za poplatek. Bridgestone od září 2018 nabídlo toto řešení nejprve ve Francii a postupně bude rozšířeno do ostatních evropských zemí.
 
  • Upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon
  • Upozornění na stav vozidla přes chytrý telefon