úspěšný vstup do roku 2018 | Autoservis | autoweek.cz

Úspěšný vstup do roku 2018

Úspěšný vstup do roku 2018

10.04.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Letošní sezona je z hlediska objemu prodeje ojetých vozů pro autocentra AAA Auto ve čtyřech zemích, v nichž působí, rekordní. Za první čtvrtletí prodala přes 19 200 vozů a v březnu prodejem 7190 vozů vytvořila nový absolutní rekord v rámci skupiny (dosud jím byl říjen 2007).
„Dosažený růst je výsledkem našeho úsilí přinášet zákazníkům prostřednictvím inovací, na které jsme se soustředili v posledních několika letech, stále pozitivnější nákupní i prodejní zážitek. Významný vliv má také postupné rozšiřování pobočkové sítě, ke kterému vždy přistupujeme po důkladných analýzách lokálních socio-demografických ukazatelů a na základě detailního vyhodnocení testovacího provozu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka Aures Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA Auto.
 
Od začátku roku společnost zprovoznila autocentra AAA Auto v polské Lodži a Poznani, a také v maďarském Györu, takže počet autocenter se dostal na 44. Těžištěm dalšího růstu má být Polsko.
 
První čtvrtletí v ČR
V České republice v prvním čtvrtletí skupina Aures Holdings prodala 12 000 aut, zatímco vloni to bylo 10 900 vozů, tzn. meziroční růst o 9,4 %. Počet nabízených aut meziročně vzrostl o 4 % na 261 502 vozidel, přičemž průměrný věk vzrostl na 9,5 roku (vloni 9,2 roku), průměrný nájezd na 154 000 km ale průměrná cena zůstala na 135 000 Kč. V České republice roste zájem o vozy MPV (meziročně +31 %) a SUV (+23 %). Podíl vozů se zážehovými motory je 52,5 %.
 
V prvním čtvrtletí byla nejprodávanějším ojetým vozem v síti AAA Auto v České republice tradičně Škoda Octavia následovaná Škodou Fabia a Volkswageny Passat a Golf. Nejvýrazněji roste zájem o značky Nissan, Dacia a Kia ale největším skokanem se stal vůz Hyundai i30, který se dosud neobjevoval na předních místech obchodu s ojetými vozy a náhle se ocitl na pátém místě.