audi a4 s oživením | Nové modely | autoweek.cz

Audi A4 s oživením

Audi A4 s oživením

19.07.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Současná generace sedanu a kombi Audi A4 je již čtyři roky na cestě, takže podle zákonů automobilového průmyslu dozrál čas na její oživení. V Ingolstadtu u tohoto úspěšného modelu prémiové střední třídy odvedli opravdu dobrou práci. Nevynechali při tom ani verzi Allroad.
V přímém srovnání se stávajícím modelem dochází ke zlepšení ve všech ohledech, a to vizuálně i technicky. Cílem proměny, která se dotýká téměř všech částí karoserie, bylo dodat prémiovému sedanu i kombi Avant modernější ostřejší vzhled. Po prvním technickém a praktickém seznámení můžeme konstatovat, že mise byla úspěšně splněna.
 
Širší, plošší a hlubší mřížka Singleframe a k tomu nové světlomety (za příplatek s technologií LED Matrix), více chromu, hlubší boční prolisy s ostrými rysy ve stylu Quattro, zadní svítilny přes celou šířku karoserie a výraznější difuzor dávají jasně najevo, že A4 je připraveno vyrazit s větším důrazem na dynamiku.
 
V interiéru Audi sází na větší dotykový displej MMI a nový intuitivní koncept obsluhy, který je skutečně snadno ovladatelný a znatelně snižuje rozptylování řidiče za jízdy. Pro usnadnění života ve voze jsou pro uživatele k dispozici také nové online služby. Audi u A4 důkladně zapracovalo na asistenčních systémech a propojení vozu s novou nabídkou Functions on Demand pro navigaci MMI plus, digitálním rádiem a rozhraním telefonu prostřednictvím aplikace myAudi.
 
Novinky jsou i na straně pohonných jednotek. Důležitým tématem k dosažení většího komfortu a výkonu při současném snížení spotřeby až o 0,4 l/100 km je aplikace systému mildhybridního pohonu s obvodem 12 V nebo 48 V. K dispozici jsou přímo řazené převodovky, sedmistupňová automatická S tronic nebo osmistupňová tiptronic i pohon předních kol nebo všech kol quattro. Audi tedy má pro osm nabízených motorů vždy správné řešení pohonu pro verze A4 a S4. Výkon čtyřválcových turbodieselů, zážehových motorů TFSI a turbodieselu V6 TDI je nabízen v rozmezí od 100 do 255 kW (136 až 347 k). Verze G-tron na zemní plyn bude později, s plug-in hybridem se v současné době nepočítá.
 
Kombi A4 Avant má při délce 4750 mm (rozvor náprav 2825 mm) objem zavazadlového prostoru 495 až 1495 l. Je identický i pro A4 Allroad, který má o 35 mm větší světlou výšku a liší se od normálního Avantu ochrannými prvky podlahy, podběhů, většími koly a širším rozchodem. Verze S4 mají naopak sníženou světlost o 23 mm a specificky nastavený podvozek s možností volby jízdního režimu.
 
Všechny verze A4 a S4 už lze objednávat. Zahájení prodeje a první dodávky vozů se plánují na podzim 2019.

  • Audi A4 s oživením
  • Audi A4 s oživením
  • Audi A4 s oživením
  • Audi A4 s oživením
  • Audi A4 s oživením