v noci je nafta v německu nejdražší | Autoservis | autoweek.cz

V noci je nafta v Německu nejdražší

V noci je nafta v Německu nejdražší

14.05.2014 | | Autoservis

DKV doporučuje v Německu tankovat během dne.

V současnosti je v Německu palivo nejdražší v noci a časných ranních hodinách. Vyplývá to ze zjištění Úřadu pro transparentnost trhu, který spadá pod Spolkový kartelový úřad.

Kromě času se cena nafty mění i v závislosti na zvolené síti čerpacích stanic, dnu v týdnu, regionu a skutečnosti, zda řidič tankuje na dálnici, nebo mimo ni. Rozdíly v cenách za 1 l se mohou vyšplhat až k 5 Kč. Pro mezinárodní dopravní společnosti, které využívají Německo jako tranzitní zemi, představuje tato nákladová položka zdroj velké nejistoty.

„Nejnižší ceny v Německu bývají v pondělí, ve středu se zvyšují a kulminují ve čtvrtek,“ říká Ondřej Pavlík, ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. „Z hlediska času je nejvýhodnější tankovat zhruba mezi 17. a 18. hodinou a řidičům osobních a menších nákladních automobilů mohu doporučit tankovat mimo dálniční tahy, kdy rozdíl v ceně jednoho litru nafty u dálniční a nedaleké lokální čerpací stanice může dosahovat až 10 eurocentů (2,70 Kč),“ doplňuje O. Pavlík.

DKV Euro Service, poskytovatel tankovacích a servisních karet, na tuto skutečnost reaguje nabídkou analýzy způsobu tankování zákazníka. Ze zjištěného stavu jsou následně vyvozena doporučení pro optimalizaci. DKV kromě toho poskytuje internetové služby s přidanou hodnotou, aby se zákazníci mohli sami informovat o výhodných čerpacích stanicích na své trase.

DKV Euro Service analyzuje zmíněné faktory na základě dat o transakcích zákazníka a doporučí, u kterých stanic, v kterém dni v týdnu a v jakém časovém rozpětí by měli jeho řidiči tankovat.