v praze významně roste počet individuálních turistů | Autoservis | autoweek.cz

V Praze významně roste počet individuálních turistů

V Praze významně roste počet individuálních turistů

23.08.2016 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Praha láká čím dál tím více turistů, kteří přijíždějí individuálně, tj. mimo organizované zájezdy cestovních kanceláří.
Žebříčku návštěvníků metropole z více než 60 zemí světa dominují Američané. Do metropole dorazilo i nezvykle mnoho Mexičanů a Australanů. Významně se zvýšil i zájem cizinců o okrajové části Prahy. Z přepravních statistik společnosti Uber vyplývá, že významně roste počet cizinců, kteří za zážitky v metropoli vyrážejí místo hromadné dopravy a tradičních taxíků autem partnerských řidičů. Především zaoceánští turisté objednávají svezení přes aplikaci Uber již přímo z letiště.
 
V případě evropských návštěvníků se první cesta v metropoli uskuteční z hlavního nádraží nebo autobusového nádraží Florenc. Kromě památek a hotelů v centru Prahy, na Novém Městě, Vinohradech, Žižkově, Smíchově a v Holešovicích patří mezi nejpopulárnější destinace turistů tradiční staroměstské hospody nebo hudební a taneční kluby.
 
Pro Američany je Uber jasná volba
Zahraniční turisté tvoří 20–40 % všech uživatelů služby Uber v Praze. Nejčastěji si partnerské řidiče Uberu objednávají obyvatelé země, kde je Uber doma, tj. Američané. Na druhém místě v počtu jízd jsou Britové a třetí jsou cestující z Francie.
 
Z dopravních statistik ale vyplývá, že toto léto Praha přitáhla i nezvykle mnoho turistů z Mexika a Austrálie. Rekordní z hlediska poptávky je kromě letních prázdnin již tradičně i období vánočních a novoročních svátků a také Velikonoc.
 
„Léto je z hlediska absolutních čísel turisty uskutečněných jízd vždy nejrušnějším obdobím v roce. I přes to se Uberu, díky tisícovce spolupracujících řidičů, daří i v tomto období dodržet průměrný dojezdový čas pod čtyři minuty,“ říká Barbora Polachová, tisková mluvčí společnosti Uber pro Česko a Slovensko.
 
Cizinci míří čím dál tím častěji i do okrajových částí Prahy
Destinačním evergreenem zahraničních turistů jsou v průběhu dne samozřejmě památky, muzea a historické paláce v centru metropole. Z hlediska poptávky je největší zájem o svezení z „rizikových lokalit“, kde v minulosti docházelo k okrádání turistů nepoctivými taxikáři.
 
Večerní a noční jízdy turistů v Praze naopak směřují od/k kultovním hospodám, restauracím s pozitivním hodnocením v populárních turistických bedekrech případně oblíbeným hudebním a tanečním klubům v širším centru Prahy. V průběhu celého roku ale významně roste i počet jízd uskutečněných turisty do okrajovějších částí a na předměstí Prahy.
 
„Díky Uberu turisté objevují možnosti ubytování a zábavy na Novém Městě, Vinohradech, Žižkově, Smíchově nebo v Holešovicích. I v případě zahraničních turistů platí, že největší zájem o svezení evidujeme v pátek a v sobotu večer,“ dodává Barbora Polachová z Uberu.
  • V Praze významně roste počet individuálních turistů
  • V Praze významně roste počet individuálních turistů
  • V Praze významně roste počet individuálních turistů