v září rekordně nízké průměrné ceny povinného ručení | Autoservis | autoweek.cz

V září rekordně nízké průměrné ceny povinného ručení

V září rekordně nízké průměrné ceny povinného ručení

30.10.2020 | | Autoservis

V září průměrná cena povinného ručení zaznamenala výrazný pokles a dosáhla tak rekordně nízké hodnoty.
Zatímco v závěru loňského roku byl trend průměrných cen povinného ručení spíše stoupající, nyní můžeme sledovat obrácený vývoj. Aktuálně má Broker Consulting  POVIndex hodnotu 6410.  
 
V průměru za částku 6410 Kč bylo možné v září podle Broker Consulting  POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW. V Praze se ceny oproti průměru pohybují na +11,4 %, v menších městech typu Benešova je to naopak -14,8 %.
 
Typ vozu byl vybrán proto, že je typickým zástupcem vozů, které používají české domácnosti. Broker Consulting POVIndex je dlouhodobým spolehlivým ukazatelem ceny za pojištění z provozu motorového vozidla. Pojištění zahrnutá do POVIndexu obsahují nejvyšší možné krytí. Pojištění dostupná na trhu ale nemají úplně identický rozsah krytí. Vždy je potřeba posuzovat nejenom cenu, ale také rozsah benefitů (zejména asistenčních služeb) ve vztahu k potřebám řidiče (Jak moc jezdí? Jaké vzdálenosti? Jak si představuje servis od pojišťovny v případě nehody?). Rozdíly v pojištěních jsou například v limitech pro opravu na místě, v limitech pro vzdálenost hrazeného odtahu, případně v možnostech náhradního vozidla.
 
„Opětovný pokles POVIndexu způsobila jedna pojišťovna, která upravila pojistné krytí ze 111 milionů Kč/111 milionů Kč na 100 milionů Kč/100 milionů Kč, a tím došlo i k celkovému snížení ceny povinného pojištění. U ostatních pojišťoven zůstávají parametry i ceny stejné, pouze v jednom případě došlo k navýšení ceny,“ komentuje Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting.