varroc otevřel novou výrobní halu | Autoservis | autoweek.cz

Varroc otevřel novou výrobní halu

Varroc otevřel novou výrobní halu

05.10.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

V nové hale na výrobu inteligentních světlometů v Rychvaldu dává společnost Varroc práci dalším 200 lidem. Nová výrobní hala, která je vybavena nejmodernějšími výrobními technologiemi upevní pozici společnosti Varroc jako klíčového zaměstnavatele v regionu.
Otevření v pořadí již páté výrobní haly o rozloze více než 7000 m2 a vybavené špičkovými technologiemi umožní společnosti Varroc Lighting Systems nabídnout práci s vyšší přidanou hodnotou až 200 zaměstnancům se středoškolským a vysokoškolským vzděláním.
 
Rozšířením výrobních kapacit v duchu současného trendu Průmyslu 4.0 posílila vedoucí společnost v oblasti vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl svou schopnost vyrábět a obsluhovat linky rychleji a beze ztrát. Celkově navýší svou produkci o 1 milion světlometů ročně.
 
Výroba i testy inteligentních světlometů
Klíčovou součástí nového objektu bude po kompletním náběhu výroby pět linek. Jejich součástí jsou plně automatické vstřikovací lisy pro výrobu plastových komponent, hard coat linky, v níž se povrch ztvrzuje lakem jako ochrana před UV zářením, a linky pro kompletaci světlometů. V objektu je pokročilé sledování toku materiálů i inteligentní řízení logistiky.
 
„Nové prostory, resp. celkové strategické rozšiřování výrobních a testovacích kapacit v rychvaldském závodu jasně ukazují, jak důležitý je pro naši firmu severomoravský region, jak investice ovlivňují jeho budoucí konkurenceschopnost a prosperitu a jak je důležité inovovat a využít naplno potenciál nových technologií. Optimalizace provozu je v souladu se strategií Varroc Excellence System,“ říká Todd C. Morgan, senior viceprezident globálního vývoje produktů.
 
Zajímavostí haly je prediktivní údržba zařízení díky průběžnému sběru dat z jednotlivých technologií. Moderní budova je navíc díky důmyslnému systému světlovodů, vzduchotechniky a využití odpadního tepla energeticky úsporná.
 
„V hale se budou vyrábět jak zadní svítilny, tak inteligentní přední světlomety s technologií LED a Matrix, takzvaná adaptivní dálková světla. Po náběhu všech linek a výrobního programu bychom v řádu několika měsíců měli dosáhnout produkce celkem až 1 milionu světlometů ročně,“ říká ředitel závodu Rychvald Radim Černý.
 
K výrobnímu a vývojovému testování světelných technologií slouží v Rychvaldu špičkový fotometrický sál vybavený nejnovějším goniometrem a dalšími přístroji určenými pro testy. Pro prezentaci nejpokročilejších světelných technologií používá společnost novinku, která je produktem vlastního vývoje, tzv. ADB demobox. Jedná se o uživatelsky přívětivé zařízení s dotykovou obrazovkou, jejímž prostřednictvím lze ovládat světelné technologie jednotlivě.
 
Region šikovných inženýrů

Celkový počet zaměstnanců závodu Varroc v Rychvaldu bude po úplném náběhu linek v hale MG přibližně 800.
 
„Kromě dělnických profesí nabízíme uplatnění právě i na pozicích s vyšší přidanou hodnotou. Jde o odborníky a lidi s vyšším technickým vzděláním. Trvalou perspektivu a uplatnění u nás najdou například inženýři kvality, procesní inženýři, mistři či vedoucí pracovních týmů. Pro nové zájemce o zaměstnání je připravena možnost rekvalifikace a adaptační zaškolovací plán, aby se již v řádu několika týdnů mohli stát součástí rodiny aktuálně více než 3000 zaměstnanců Varroc Lighting Systems v České republice. Najít kvalitní kandidáty pomáhá i právě probíhající náborová kampaň Ukažte se v lepším světle,“ upozorňuje HR manažerka závodu Ema Macourková.