armáda kupuje 1200 vozů toyota hilux | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Armáda kupuje 1200 vozů Toyota Hilux

Armáda kupuje 1200 vozů Toyota Hilux

06.11.2020 | | Aktuality

Ministerstvo obrany vybralo nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení na osobní terénní automobily pro Armádu České republiky. Dosluhující vozidla UAZ a Land Rover by měly v letech 2021-24 nahradit automobily Toyota Hilux. Vítězná nabídka splnila všechny požadavky armády ČR.
Předmětem zakázky je pořízení až 1200 zabezpečovacích vozidel kategorie VN1-G (pick-up), která budou určena k přepravě pěti osob s materiálem na pozemních komunikacích i v terénu.
 
„Moderní automobily jsou základem armády a je ostuda, že naši vojáci dodnes používají až 40 let starou techniku. Vybírali jsme z deseti nabídek a vítězná nám zaručí prověřená kvalitní vozidla za výhodnou cenu,” uvedl ministr obrany Lubomír Metnar. „Vojáci už nutně potřebují servisní, podpůrné a zabezpečovací vozidlo,” doplnil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata.
 
K podání nabídek bylo v létě vyzváno 12 firem, které o účast ve výběrovém řízení projevily zájem. Ministerstvo obrany následně obdrželo 10 nabídek na čtyři typy vozidel. Ekonomicky nejvýhodnější nabídku podala společnost Glomex MS, s.r.o. Ta nabídla vozidla Toyota Hilux za cenu 893 000 Kč s DPH za kus (včetně servisních služeb na 24 měsíců a souprav dílů pro údržbu a opravy) a splnila všechny požadované technické i zákonné parametry.
 
Výběr nejvýhodnější nabídky schválilo 5. listopadu 2020 kolegium ministra obrany a o výsledku byli informováni všichni uchazeči. Nyní v souladu se zákonem mohou proti výběru dodavatele podat v zákonné lhůtě námitky. Ministerstvo obrany si nicméně stojí za tím, že v procesu zadávání veřejné zakázky nevznikla jediná pochybnost o dodržení zákona a vítězná nabídka splnila všechny stanovené požadavky.
 
„Rámcovou smlouvu chceme podepsat do konce prosince a příští a přespříští rok odebrat zhruba 800 vozidel. Doufám, že nedojde k žádnému zdržení a tato zakázka se nestane obětí konkurenčního boje, jako tomu například bylo u nákupu ručních zbraní od České zbrojovky. U něj ÚOHS zcela potvrdil správnost našeho postupu a podání k přezkumu bylo neúspěšné,” doplnil Lubomír Metnar.

Vozy Toyota Hilux, které společnost Glomex Military Supplies bude dodávat, pohání vznětový motor o výkonu 110 kW, jedná se o nejnovější verzi Double Cab s místem až pro pět osob.