varrock dále investuje v čr | Autoservis | autoweek.cz

Varrock dále investuje v ČR

Varrock dále investuje v ČR

30.06.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost Varrock Lighting Systems se po strategické expanzi v Jižní Americe nadále soustřeďuje na investice v České republice, Buduje zde svou nejdůležitější globální inovační a výrobní základnu.
Společnost Varroc Lighting Systems oficiálně potvrdila strategickou expanzi do Jižní Ameriky. Přátelské spojení se společností MEKRA Lang je součástí globální strategie budování pobočkové sítě Varroc na všech kontinentech, kde vzniká poptávka po kvalitní světelné technice pro automobilový průmysl. 
 
V rámci dohodnuté spolupráce budou obě společnosti sdílet kapacity v závodě Sorocaba v brazilském Sao Paulu, kde společnost MEKRA Lang působí už od roku 1998. Tato partnerská společnost bude mít na starosti také dodávku technologií pro vstřikování a administrativní podporu společnosti Varroc v Brazílii.
 
„Globální výrobci stále častěji hledají způsoby, jak snížit náklady, zjednodušit procesy a zvýšit efektivitu. Partnerství se společností MEKRA Lang, která patří mezi špičky ve svém oboru, nám umožní zvýšit produkci mnohem rychleji. Spoléháme se na jejich detailní znalosti z více než patnáctiletého působení v Brazílii. Navíc provozní synergie umožní oběma společnostem těžit z nákladově konkurenceschopného nastavení,“ informuje Stephane Vedie, prezident společnosti Varroc Lighting Systems.
 
Obě společnosti mají společnou historii v Indii, kde sídlí i mateřská společnost Varroc Lighting Systems Varroc Group. Závod v Brazílii nabídne práci přibližně 160 vysoce kvalifikovaným pracovníkům, kteří budou spravovat výrobní aktivity pro hned několik světových výrobců automobilů.
 
Produktové novinky a rozšíření výroby v Novém Jičíně i Rychvaldu
Varroc také dál významně posiluje i v oblasti vývoje a inovací. Po několikaměsíčním testovacím provozu spustilo ostrý provoz Vývojové centrum elektroniky. Již teď je považované za hlavní základnu globální výzkumné a vývojářské infrastruktury pro celou společnost Varroc Lighting Systems.
 
Právě zásluhou vlastního vývoje například Varroc uvede na trh přední LED světlomety s technologií Matrix, tj. adaptivní dálkové světlo bez pohyblivých mechanických součástek. Paprsek světla v tomto typu světlometů se automaticky přizpůsobí jízdním podmínkám a prostředí. To přináší větší bezpečnost a komfort pro všechny, protože díky tomu můžeme svítit dálkovými světly, a přitom neoslňovat ostatní řidiče.
 
„Brzy také začneme vyrábět LED světlomety s technologií Pixel, která nabízí adaptivní světlo v celém spektru tlumené a dálkové funkce. Zařadíme se tak mezi několik málo společností na světě, které dokázaly dovést vývoj laserového světla do sériové produkce,“ informuje Todd C. Morgan, viceprezident společnosti Varroc Lighting Systems.
 
Masivní investice Varroc v tomto roce nasměruje i do rozšiřování výroby. „Jen v tomto fiskálním roce zavádíme v našich výrobních závodech 21 nových projektů. Například v závodě Rychvald počítáme i s výstavbou nové výrobní haly. Během následujících dvou let se nám tyto investice vrátí ve formě růstu obratu v řádech desítek procent. To je skvělá zpráva pro budoucnost firmy i všech zaměstnanců,“ dodává Todd C. Morgan.
 
V současnosti společnost Varroc Lighting Systems zaměstná jen v České republice přes 2500 lidí. Rozšiřování vývoje a výrobních kapacit zároveň nabízí příležitosti desítkám dalších talentovaných vývojářů, elektroniků, technologů, ale i zkušených zaměstnanců pro dělnické pozice.
 
„Mezi nabízené zaměstnanecké benefity patří týden dovolené navíc, příspěvek na dojíždění nebo například bonusový systém včetně vyplácení podílu na zisku společnosti, a to všem zaměstnancům. Protože najít a udržet si kvalitního zaměstnance je dnes velká výzva, nabízíme i příspěvek na penzijní připojištění, bezúročné půjčky, dotované stravování, firemní školku v Novém Jičíně nebo startovací byty, a standardně i 7,5 hodinovou pracovní dobu,“ popisuje Todd C. Morgan.
 
Aktualizovaný přehled volných pozic je k dispozici na Varroc.Jobs.cz.