opel uvádí nové služby konektivity | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Opel uvádí nové služby konektivity

Opel uvádí nové služby konektivity

18.05.2018 | | Autoservis

Opel v souladu se svým strategickým plánem PACE! pokračuje v rychlé integraci technologií koncernu Groupe PSA. Opel se proto postupně rozloučí se systémem OnStar a zavede nové služby konektivity Groupe PSA pojmenované Opel Connect.
Po nedávném oznámení, že konstrukční tým Opelu z německého Rüsselsheimu bude zastřešovat kompletní vývoj lehkých užitkových modelů v rámci celé skupiny Groupe PSA, zavede Opel služby konektivity Groupe PSA. Opel se proto postupně rozloučí se systémem OnStar, který je vlastnictvím koncernu General Motors. OnStar z nabídky Opelu vymizí na konci roku 2020.
 
Nové služby konektivity, pojmenované Opel Connect, se začnou do osobních i lehkých užitkových modelů Opel zavádět od roku 2019. Jedním z prvních modelů, který dostane systém Opel Connect, bude Corsa nové generace, která se bude vyrábět i v ryze elektrické verzi.
 
Kromě nouzového volání bude Opel Connect poskytovat i navigaci propojenou s internetem, diagnostiku vozu na dálku, monitorování odcizeného vozu, dálkové zamykání/odemykání, funkce managementu automobilových flotil i funkce Apple CarPlay a Android Auto. Do roku 2024 bude Opel Connect k dispozici v celém modelovém programu značky.
 
V souvislosti se zaváděním systému Opel Connect budou zákazníci Opelu moci využívat dosavadní služby systému OnStar v takovém rozsahu, v jakém je poskytuje společnost OnStar Europe Limited, do konce roku 2020.