vozy bmw a mercedesu mají skla z chudeřické agc automotive | Autoservis | autoweek.cz

Vozy BMW a Mercedesu mají skla z chudeřické AGC Automotive

Vozy BMW a Mercedesu mají skla z chudeřické AGC Automotive

04.08.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Německé prémiové automobilky BMW a Mercedes-Benz ve svých nových modelech luxusních vozů používají autoskla vyrobená v chudeřické AGC Automotive Czech.
BMW se rozhodla pro skla AGC u kombi BMW 5 Touring a sportovního BMW 6 GT a Mercedes-Benz u kombi třídy E. Do všech modelů dodává chudeřická firma AGC Automotive Czech boční zadní skla.
 
Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Tyto modely BMW a Mercedesu patří  tomu nejlepšímu, co obě automobilky vyrábějí. Míří jimi na velmi náročné zákazníky, proto také veškeré komponenty musí být ve špičkové kvalitě. Jsem rád, že si obě značky pro dodávku části autoskel vybrali právě náš chudeřický závod AGC. Svědčí to o tom, že dokážeme poskytnout špičkovým automobilkám to nejlepší řešení na nejlepší dostupné technologii. Díky vlastním inovacím tak umíme reagovat na zvyšující se požadavky těchto automobilek.“ 
 
Kromě těchto modelů dodává AGC Automotive Czech skla například do evropského auta roku Peugeotu 3008 a dalších předních modelů evropských automobilek. Podle statistik je z Chudeřic zasklené každé šesté evropské auto.
 
„Dobré situaci na automobilovém trhu jdeme vstříc především investicemi do rozvoje technologií. Například vloni jsme kolem 50 milionů korun věnovali na nové postupy v oblasti enkapsulačních obstřiků skel a ohýbacích technologií bočních kalených skel,“ vysvětlil Luděk Steklý. Letos firma investuje 200 milionů korun do výstavby nové výrobní haly.
 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává přes 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, například značky koncernů Volkswagen, Daimler, BMW, GM, Ford, Renault, Toyota, Peugeot Citroën, Suzuki nebo Fiat Chrysler.