vozy z francouzských povodní se v autobazarech neobjevily | Autoservis | autoweek.cz

Vozy z francouzských povodní se v autobazarech neobjevily

Vozy z francouzských povodní se v autobazarech neobjevily

17.06.2016 | | Autoservis

Navzdory poplašným zprávám některých firem o tom, že se zaplavené vozy z Francie valí do českých autobazarů, neexistuje jediný konkrétní případ, kdy by se tak stalo. Vyplývá to ze zjištění Asociace autobazarů a společnosti AutoDetect, která se zabývá oceňováním a prověřováním ojetých vozidel.
„Prověřili jsme situaci u všech členských autobazarů i u těch největších hráčů na trhu. U žádného z těchto prodejců jsme nezjistili, že by měl v prodeji vůz jakkoliv poškozený z nedávných povodní ve Francii nebo Německu,“ říká předseda APPAA (Asociace prodejců použitých automobilů – autobazarů) Petr Přikryl.
 
Podle Přikryla mají ty největší autobazary velmi sofistikované metody, jak zatopené vozy odhalit a je tak prakticky nemožné, aby se objevily v jejich nabídce. Podle něj se napřímo mezi občany prodá více ojetin než přes autobazary.
 
„Největší riziko pro zákazníka tak hrozí při nákupu vozu od neznámého prodejce na inzerát. Velmi často jsou to právě vozy, které byly autobazarem odmítnuty,“ varuje Přikryl.
 
Situaci potvrzuje i Zdeněk Oubrecht ze společnosti AutoDetect, která se zabývá oceňováním a prověřováním vozidel: „Zatopení vozu je pojistná událost, která je zaznamenána v systémech jednotlivých pojišťoven.“
 
Podle Oubrechta však neexistuje žádná indikace, že by se takto poškozené vozy objevily na českém autobazarovém trhu.