zájem o dodávky kompletních kol | Autoservis | autoweek.cz

Zájem o dodávky kompletních kol

Zájem o dodávky kompletních kol

15.02.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Komplety kol Alcar Bohemia i s pneumatikami jsou k dostání již u mnoha dobrých prodejců automobilů.
Společnost Alcar Bohemia dosáhla v kalendářním roce 2016 v porovnání s rokem 2015 nárůst prodeje litých kol o 12 %, prodej hybridních kol se zvýšil dokonce o 23 % a i v segmentu senzorů TPMS Alcar narostl prodej o více než 20 %. Objem prodeje ocelových kol zůstal na stejné úrovni. Zájem o snímače tlaku v pneumatikách ale stále brzdí jejich relativně vysoká cena. To vede ke stále většímu příklonu k nepřímým čidlům. Při prodeji litých kol okolo čtvrt milionu kusů jen asi 12 tisíc bylo vybaveno TPMS.
 
V listopadu 2016 začal Alcar Bohemia nabízet a dodávat také kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, Dotz, Dezent, Enzo nebo ocelových kol Alcar Stahlrad a Alcar Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka. Služba je určena primárně pro prodejce automobilů.
 
Tento krok se ihned setkal s pozitivní odezvou a kompletní kola se stala žádaným artiklem ze strany dealerů automobilů. Díky aktivnímu přístupu Alcaru jsou kompletní kola již nyní k dispozici u mnoha dobrých dealerů různých značek. Alcar Bohemia nabízí car dealerům především kola v originálních rozměrech se schválením ECE, u kterých není třeba žádná nadbytečná administrativa, protože u nich není nutná prohlídka na STK ani zápis do technického průkazu, protože jejich rozměr je již v technickém průkazu vozidla uveden.
 
Alcar začlenil sekci kompletních kol také do svého webshopu. V sekci Komplety naleznou obchodní partneři veškeré technické informace a mohou zde během několika vteřin objednat kola, pneumatiky i vhodné senzory TPMS. Do dvou dnů (v Praze i téhož dne) pak obdrží vše zkompletované a připravené k montáži na vůz svého zákazníka.
 
Alcar Bohemia umožňuje i integraci webu prodejce na konfigurátor Alcaru. Zákazník přitom zůstává v kontaktu jen s dealerem, protože Alcar je zde jen prostředníkem garantujícím správnost kompletu. Ceny na webu jsou cenami dealera, který obchod administruje na základě vlastní kalkulace.
 
  • Zájem o dodávky kompletních kol
  • Zájem o dodávky kompletních kol
  • Zájem o dodávky kompletních kol